Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7921 Satış : 5,8025 Alış : 5,1626 Satış : 5,1968 Alış : 3,3115 Satış : 3,3548
  EĞİTİM / SINAVIM VAR! SAYIN SÜRÜCÜ KORNA ÇALMA; GELECEĞİMİ, HUZURUMU ÇALMA…
   
 
28.05.2018 tarihinde eklendi
809 defa okundu
SINAVIM VAR! SAYIN SÜRÜCÜ KORNA ÇALMA; GELECEĞİMİ, HUZURUMU ÇALMA…

                İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ Çayıralan'da bulunan 8. Sınıf öğrencilerimizin 2 Haziran 2018 tarihinde gireceği liselere geçiş sınavı hakkında bilgiler verirken, vatandaşlara da sınav saatinde öğrencilerin rahatsız edilmemesi hususunda ricalarda bulundu.

                İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, Milli eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ve bu yıl 8. sınıfa devam eden öğrencilerin isteğe bağlı olarak gireceği merkezi sınav 2 Haziran 2018, Cumartesi günü, saat 09:30'da yapılacağını ifade etti

                Çayıralan İlçesinde; Çayıralan Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulunda yapılacak olan sınava; Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulu, Çayıralan İmam hatip Ortaokulu, Konuklar Ortaokulu, Menteşe Mustafa Öztürk Ortaokulu ve Yukarı Yahyasaray Ortaokulu'nda eğitim öğretim gören 8. sınıf toplam 103 öğrenciden talep eden 68 öğrenci liselere geçiş sınavına katılacağını söyleyen Bozdağ;  “2 Haziran 2018, Cumartesi günü, saat 09.30'da yapılacak olan sınav iki bölüm halinde uygulanacak. Öğrencilerimize sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacaktır. Sınavın birinci bölümü saat 09.30'da, ikinci bölümü ise saat 11.30'da başlayacak. Sınavın, birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika sürecek, ikinci bölümde sayısal alandan 40 soru yöneltilecek ve 60 dakika sürecek” hatırlatmasında bulundu.

                Öğrencilerimizin gerek derslerde ve gerek Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile okullarımızda öğretmenlerimizi bilgi ve tecrübeleri ile yetişen öğrencilerimizin gireceği sınavlarda başarılı olacağına inandığını ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak; “Sınava girecek gençlerin kaygı ve heyecanlarını bir kenara bırakarak, morallerini yüksek tutmalarını, velilerin de çocuklarına destek olmalarını temenni eden Bozdağ, gençlerimizden beklentilerinin, iyi yetişmiş, dünyayı tanıyan, kendine güvenen, araştıran, sorgulayan ve manevi değerlerine bağlı birer insan olmalarını ifade etti.

                İlçe Rehber öğretmenlerimizin de her daim öğrencilere sınav kaygısını azaltma, doğru ders çalışma teknikleri, veli bilinçlendirme eğitimleri ile sürece ciddi destek verdiklerini söyledi.               

                İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ; bu çerçevede emeği geçen tüm eğitim öğretim camiasına, okul yöneticilerine teşekkür ederek, girecekleri Liselere geçiş sınavında tüm öğrencilerimize başarılar dileyerek, sonucun velilerimiz ve bizler tarafından sevindirici olmasını diliyorum ifadelerinde bulundu.

                Ayrıca bu uzun soluklu maratonda bizlere her daim desteklerini sunan İlçe Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, Daire Amirlerimize, esnafımıza, sivil toplum örgütlerine, basınımıza ve bu çalışmaların membaında bulunan kıymetli velilerimize teşekkür ettiğini ifade etti.   

                Öğrenci ve veliler sınav süreci ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için okullarımızda rehber öğretmenlerimize başvuracakları gibi 2018 Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu'na http://www.meb.gov.tr internet adresinden de ulaşabileceklerini ifade etti.

                Sınav esnasında geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimiz, soruları çözmeye gayret ederken değerli vatandaşlarımız ve esnaflarımızın gürültü yapmaması, sürücülerin kornayı gereksiz kullanmaması, müzik, çalgı vs. seslerinin olmaması, öğrencisini sınavdan almaya gelecek velilerimizin bahçede gürültü yapmaması, belediyemizin konu ile ilgili anons yapması önemle rica olunur. Ayrıca, bir gün öncede bu çocuklarımız dinlenecek, rahatça uyku uyuyacaklar, zinde kalkacaklar. Bu nedenle, bilhassa Cuma saat 20.00'den ertesi gün imtihanın biteceği saate kadar hiçbir şekilde gürültü yapılamamasının da büyük önem arz etmekte olduğunu uyarısından bulundu.

                Gençlerimizin yetişmesinde emeği geçen değerli velilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür eder, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar dileriz.”

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 436 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 482 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 416195 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.95.23.35
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com