Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7921 Satış : 5,8025 Alış : 5,1626 Satış : 5,1968 Alış : 3,3115 Satış : 3,3548
  EĞİTİM / Okulların Tadilatları Yapıldı
   
 
16.09.2018 tarihinde eklendi
427 defa okundu
Okulların Tadilatları Yapıldı

            İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet BOZDAĞ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hakan MUCUK, 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılına okullarımızın fiziki durumlarının hazırlık çalışmalarını yerinde inceledi.

     Okul müdürlerinden çalışmaların süreci ile bilgi alan İlçe Milli Eğitm Müdürü Mehmet BOZDAĞ Çayıralan İmam Hatip Ortaokulu büyük onarım çalışmaları, dış cephe kaplama iç kapı dış bahçe duvarı tamir ve bakımları tamamlandığı, Mehmet Akif Ersoy İlkokulun Doğu İhata duvarının tamamlandığı, oyun parkının öğrenciler için hazır hale geldiğini, iç cephe boyasının tamamladığının ve sınıfların aydınlatma sorunlarının ortada kalktığını, Şehit İsmail Genç Anadolu Lisesi ve Şehit Ali Mehmet Vurel Anadolu İmam Hatip Lisesi okulu bahçe peysaj çalışmaların Çayıralan Belediye İşbiriliği içerisinde düzenlendiğini ve okul koridar girişi ve spor salonu boya işinin tamamladığı, köy okullarının  Konuklar İmam Hatip Ortaokulu ve Y. Yahyasaray Ortaokulunun sınıf boya işlerinin yeni eğitim öğretim yılı için hazırlandığı bilgisini okul müdürlerinden aldı.

     Okul Müdürlerine bu özverili çalışmaları için teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet BOZDAĞ, yeni eğitim öğretim yılında öğrenciler için başarı açısından fiziki imanlarında önemli olduğu vurgusuna değinerek ´´Eğitim Öğretim sürecini etkileyen faktörler içerisinde değişik etkenler vardır. Bunlardan biride  çevre ve sınıf düzenlenmesi yani fiziki ortamın hazır olmasıdır. Sınıf ortamının düzenlenmesinde en önemli rol öğretmenlerin ve yöneticilerindir. Öğretmenlerin ve yöneticilerinin, sınıfın ortamını öğrenci üzerindeki ve sınıf yönetimindeki etkilerini dikkate alarak düzenleme yapması eğitim öğretim sürecinin etkiliğini arttırmaktadır. Sınıftaki fiziksel değişkenlerin, olumlu öğrenme ortamı oluşturmadaki ve öğrencilerin öğretim hedeflerine ulaşmasındaki önemini vurgulamaktadır.´´ diyerek yeni eğitim öğretim yılında başarılar dilekleriyle ziyaretini bitirdi.

İMAM HATİP ORTAOKULU YENİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILINA HAZIR

            Çayıralan İmam Hatip Ortaokulu alanında uzman öğretmen kadrosu ve yenilenen binası ile eğitim öğretime hazır.

            Matematik, Türkçe, Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Din Kültürü branşlarında6 öğretmen ve 2 idareciden oluşan öğretmenleri ile tam kadro eğitim öğretim vermekte.

            Okul ziyaretlerinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ’a açıklamada bulunan Okul Müdürü Hakkı Açıkgöz; “10 öğrenciden oluşan sınıf mevcutları ile her derse ait sınıflar ve branşlar ile özel okul tadında bir eğitim vermektedir” dedi.

            Açıkgöz Açıklamasında; 2017-2018 Eğitim öğretim yılında mezun olan 8 öğrenciden; 1 Fen Lisesi, 1 Anadolu Lisesi ve 6 Öğrenci de bursluluk sınavlarını kazandıklarını ifade ederken, değerli velilerin okulu görüp bizlerle bir çay sohbeti ardından çocuklarını kaydettirmelerinin öğrenci menfaatine daha uygun olacağını söyledi.

 

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 436 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 482 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 416195 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.95.23.35
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com