Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7921 Satış : 5,8025 Alış : 5,1626 Satış : 5,1968 Alış : 3,3115 Satış : 3,3548
  EĞİTİM / 2018/2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BU GÜN BAŞLIYOR
   
 
16.09.2018 tarihinde eklendi
625 defa okundu
2018/2019 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BU GÜN BAŞLIYOR

ÇAYIRALAN İLÇE MİLLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MEHMET BOZDAĞ, “ÇAYIRALAN GENE-

LİNDE,  10 OKUL VE 83 DERSLİKLE FİZİKİ OLARAK EĞİTİM ÖĞRETİME HAZIRIZ” DEDİ

Geçtiğimiz hafta Pazartesi günü okullara uyum için Anaokulu, 5 ve 9 uncu sınıflar eğitim ve öğretime  başlarken, tüm okullarda 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı ilk ders zili bu gün çaldı.

            “İlçemizde 2018/2019 Eğitim Öğretim Yılı itibariyle toplam mevcut 10 okulumuzda, 1079 öğrenci eğitim öğretime başlayacaktır” diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ; “Bunlardan İlkokul öğrencisi 390, ortaokul öğrencisi 359, ortaöğretim öğrencisi 296 ve anaokulu öğrencisi ise 34 kişi bu yıl eğitim öğretim görecektir. İlçemiz okulları ve kurumları 2018/2019 eğitim öğretim yılı için yaz döneminde bakım ve onarımları yapılarak öğrencilerimizin daha rahat ve güvende eğitim öğretimi için hazır hale getirildi” dedi.

            Okulların fiziki durumları hakkında bilgiler veren Bozdağ; “İlçemizde bulunan iki meslek lisesi, Çayıralan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ertuğrul Bey Anadolu Lisesi ile öğrenci sayısını az olması nedeniyle birleştirildi. Amaç daha kaliteli ve verimli bir eğitim öğretimin verilmesidir. Ayrıca Menteşe Mustafa Öztürk Ortaokulunu da öğrenci sayısının yeterli olmamamsı nedeniyle Konuklar Ortaokuluna taşıma kararı aldık. Burada daha kaliteli, rekabetçi ve imkânlı bir eğitim öğretim ortamı ile çocuklarımızı yarınlara iyi hazırlamaktır” dedi.

63 ÖĞRENCİDEN 10’U FEN LİSELERİNE YERLEŞTİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozdağ; 2017/2018 Eğitim öğretim yılında liselere geçiş sınavına toplamda toplam 5 ortaokulumuzdan 63 öğrencinin sınava girdiğini ve bunlardan 10 tanesinin Fen Liselerini kazandığını, diğer öğrencilerinde ilçemizde bulunan İmam Hatip, Anadolu ve Meslek Liselerine yerleştiğinin bilgisini verdi.

            Bozdağ; “Ortaöğretim eğitimimizde de Anadolu İmam Hatip Lisesi, Anadolu Lisesi ve Meslek Lisesinden toplam 50 öğrenci YGS sınavlarına girdi. 17 öğrencimiz ön lisan ve lisans programlarını kazanmıştır” dedi.

Okulların fiziki durumları hakkında bilgiler veren Bozdağ; “İlçemizde bulunan mevcut okullarımız ihtiyacımızı rahatlıkla karşılamaktadır. Okullarımızın fiziki donanımları da yeterli olup öğrencilerimizi yarınlara daha iyi yetiştirme anlamında hazır hale getirildi. İlçemizde mevcut bulunan 10 okulumuzda 83 derslik bulunmakta ve derslik başına 13 öğrenci düşmektedir. Öğrenmen ihtiyacımızın da giderilmiş olması nedeniyle 2018/2019 eğitim öğretim yılının daha güzel ve başarılı geçeceğini ümit ediyorum” dedi.

Öğretmen durumu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bozdağ; “İlçemizden bu yıl 22 öğretmenimizin il dışına tayini çıktı. Öğretmen açığımız toplamda 29 olmuştur. Bakanlığımızın 5000 öğretmen atamasından ilimize 275 öğretmen, bu 275 öğretmenden de, ilçemize de 12 öğretmenin ataması yapılacak olması açığın kapanmasında bizleri rahatlattı. Şu an itibariyle 20 öğretmene ihtiyacımız olup, bunlarda ilçemizde ücretli öğretmenlik yapmak isteyenler tarafından karşılanmaktadır. İlçemiz eğitimi adına sevindirici olan 20 ücretli öğretmenin hepsi 4 yıllık fakülte formasyon almış öğretmenlik bölüm mezunu olmasıdır” dedi.

            Halk Eğitim Merkezi tarafından 18 alanda toplam 34 kurs açıldığı bilgisini veren Bozdağ; “Bu kurslara toplam 658 kişi katıldı. 635 kursiyer kurslarımızda başarılı olarak belge almaya hak kazandı. Ayrıca 105 kişiye Okuma yazma kursu açıldı ve toplamda 37 öğrencimiz kurslarımızda okuma yazma öğrenerek belge almaya hak kazanmıştır” dedi.

            Öğretmenlere hitaben açıklama yapan Bozdağ; “2018/2019 Eğitim öğretim yılının daha verimli ve başarılı geçmesi için Eğitim Camiamızın mensupları olan değerli öğretmenlerimizin çalışma ve gayretleri ile mümkün olacaktır. Öğretmenlerimizden öğrencilerimizi geleceğe hazırlamaları hususunda gayretli çalışma yapacaklarına ve projelerle öğrencilerimizi akademik anlamda katkı sunacaklarına inanıyorum.

            Öğretmenlerimiz toplumun Öncüleridir, toplumun aynası ve yol haritasını çizen toplum mühendisleridir. Sorumluluk sahibi ve fedakarlığın sembolü olan öğretmenlerimiz, Üstadın ifadesi ile; “Günah uzun bir Kervan, ta ucunda ben varım.” Sorumluluğunda hareket etmektedirler” dedi.

            İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet BOZDAĞ, öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu, görevlerini dikkat ve titizlikle yapmaları gerektiği, geleceğin nesillerini inşa eden öğretmenlerimizin büyük iş yaptığını ifade etti. Eğitim ve Öğretime her daim destek olacağını bu konuda kapılarının her daim açık olduğunu ifade eden Bozdağ; Motivasyonu ve enerjisi yüksek öğretmenlerin iyi bir nesil yetiştirebileceğini vurguladı.

            İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, Velilere yönelik, Eğitimde kalitenin yakalanabilmesi, başarının üst seviyelere çıkarılması Öğretmen-Veli ve Öğrenci işbirliği ile mümkün olduğunu söylerken; Öğrenci velileri ile yapılan toplantıda anne  babanın eğitimde çok büyük rolü olduğunu ifade etti. Ailelere yönelik toplantıda Bozdağ, Ailenin toplumun temel taşı olduğu, çocuğun eğitiminde önemli bir görevi olduğunu bu nedenle ailelerle öğretmenler arasındaki iletişim kalitesi öğrencilerde başarıyı beraberinde getireceğini ifade etti. Ailelere; özellikle iyi bir nesil istiyorsanız başta ailelerin, öğretmenlerin iyi, çalışkan, yanlış hal ve hareketlerden uzak olması gerektiğini vurgulayarak, öğrencilerin bizim sözlerimizden ziyade davranışlarımızdan, yaptıklarımızdan etkilendiğini, örnek aldıklarını söyledi.

            Milli Eğitim olarak öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken siz aileleri ile de seminer ve toplantılarla bir araya gelerek öğrencilerimizin değerleriyle iyi ve başarılı bir nesil olması için çalışacağız dedi.

            Okullarımızdaki eksiklik ve sorunların çözümü için de gerekli çalışmaların tamamlandığını varsa eksiklikler, onların da giderileceğini ifade ederek, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizin başarıları için çalışan öğretmen ve idarecilere teşekkür etti ve başarılı bir eğitim öğretim yılının geçmesini, Ülkemizin dirliği ve birliğinin her şeyden önemli olduğunu bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yapılacağını ifade etti.

            

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 436 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 482 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 416195 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.95.23.35
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com