Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,8124 Satış : 5,8228 Alış : 5,3410 Satış : 5,3764 Alış : 3,2994 Satış : 3,3426
  EĞİTİM / ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİ VELİLERE YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERİ
   
 
10.03.2019 tarihinde eklendi
1011 defa okundu
ÖĞRETMEN, ÖĞRENCİ VELİLERE YÖNELİK EĞİTİM SEMİNERİ

            Milli Eğitim Müdürlüğünün daveti üzerine  öğretmen, öğrenci ve velilere Eğitim Semineri vermesi için Yazar Ali Erkan Kavakçı İlçemize davet edildi. Ali Erkan Kavakçı “Veli Eğitimi, Başarıya giden yol ve Stresle baş etme yolları” hakkında 6-7 Mart 2019 tarihleri arasında İlçe'mizde seminer verdi. Ali Erkan Kavakçı 6 mart Çarşamba günü Saat 13:30'da öğrencilerle buluştu. Belediye Kültür Merkezinde 5-6-7'ci   Sınıflara “Başarı Prensipleri ve Başarı Hikayeleri” konulu seminer verdi. Ali Erkan Kavakçı öğrencilerden “Büyük düşünmelerini ve büyük hedefler seçmelerini, evlerinde ders çalışma programlarının yapmaları ve düzenli şekilde uygulamaları gerektiğini söyledi. Seminerin sonunda Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ “Hocamız sabah leyin erken saatte İstanbul'dan kalkan  uçağa bindi. Bizde kayseri havaalanında karşıladık. Hiç durmak yok,  buraya geldik hocamıza çay ikramında bulunduk ardından sizinle buluştuk akşama kadar programımız var ve yarında programımız devam edecek.  Saolsun kıymetli hocamıza  sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum ve hepinize başarılar diliyorum” dedi. Mehmet Bozdağ'ın Konuşmasının ardından Kurulan İmza standında Yazar Ali Erkan Kavakçı Kitapları imzaladı. Seminerin bitmesinin ardından Yazar Ali Erkan Kavakçı Ertuğrul Bey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans Salonunda velilerle buluştu. Saat 15:30'da velilere “Çocuğumu daha zeki ve daha ahlaklı yetiştiriyorum” konulu seminer verdi. Yazar Ali Erkan Kavakçı “Çocuklarımızı Televizyon ve Telefonların insafına bırakmayın, ders çalışma programlarını destekleyin, çocuklarımızın gönlüne girmeliyiz eğer çocuklarımızın gölüne giremezsek beynindeki izimiz çabuk silinir. İyimser olun, çocuklara yol gösterin, sakın olumsuz bir şey söylemeyin” dedi. Şehit İsmail Genç Anadolu Lisesi Konferans Salonunda 7 Mart Perşembe günü 8 ve 12'ci sınıflara “Sınav Stresini yenme sanatı” 9-10-11'inci sınıflara “Başarı prensipleri ve başarı hikayeleri” konulu semineri verdi. Yoğun geçen Programların ardından son olarak Yazar Ali Erkan Kavakçı Ertuğrul Bey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda “İlham veren öğretmen” konulu seminer'le Öğretmenlerle buluştu.

Ali Erkan Kavakçı Kimdir

                 1952 yılında Konya`nın Seydişehir ilçesine bağlı Kavak köyünde doğdu. İlkokulu Kavak`ta, orta ve liseyi Konya`da okudu. 1971 yılında liseyi bitirdi ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesine girdi, 1976'da fakülteden mezun oldu ve öğretmenliğe başladı. Hatay, Sivas, Divriği, Suşehri, Çanakkale ve İstanbul`daki çeşitli okullarda, altı yılda Almanya`da edebiyat öğretmenliği yaptı.

Yazı hayatına hikâye ile başladı, ilk hikâyesi 1975 yılında yayınladı. Daha sonra çeşitli dergi ve gazetelerde sürekli yazılar yazdı. 1988 yılında Milli Eğitim Bakanlığı`nın açtığı imtihanı kazanarak Almanya`ya gitti, altı yıl orada kaldı, Almanca öğrendi, Alman edebiyatı ve modern literatür ile ilgili kurs ve seminerler takip etti. Hâlen eğitim, başarı ve motivasyon seminerleri veriyor. 3000`den fazla konferans veren Kavaklı, Almanca ve Arapça biliyor ve iki çocuk babasıdır. Çeşitli ödüller Kazandı. Çeşitli dallarda hikaye, şiir ve ders kitaplarında   bir çok eseri vardır.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 168 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 786 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 501025 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 34.204.189.171
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com