Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  EĞİTİM / ÜNİVERSİTE TERCİHLERİNİ YAPTILAR
   
 
28.07.2019 tarihinde eklendi
847 defa okundu
ÜNİVERSİTE TERCİHLERİNİ YAPTILAR

                               2019 Yükseköğretim Sınavı (YKS) sonuçların açıklanmasının ardından Çayıralan'da ilk üçe giren öğrencilerimiz Üniversite Tercihleri yaptı. 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları sınavında ilçe birincisi İlçemiz Şehit Ali Mehmet Vurel Anadolu İmam Hatip lisesi öğrencisi Kazım Doğru oldu.   Yükseköğretim Kurumları sınavında 362 puanla ilçe birincisi olan Kazım Doğru tercih komisyonuna uğrayarak Üniversite tercihlerini yaptı. Kazım Doğru aynı zamanda Astsubaylık mülakatını da kazandı.

                 Yüksek Öğretim Kurumları Sınavın da İlçe ikincisi 356 puanla Şehit İsmail Genç Anadolu Lisesi öğrencisi Selda Öztürk olurken İlçe üçüncüsü 348 puanla Şehit İsmail Genç Anadolu Lisesi öğrencisi Ramazan Çam oldu. Çayıralan da İlk üçe giren öğrencilerimiz aynı zamanda iki buçuk milyona yakın öğrencinin sınava girdiği Yükseköğretim Kurumları (YKS) sınavında ilk yüz bine girerek Türkiye genelinde ve ilçemiz şartlarına göre büyük bir başarı kazandılar.

                 Şehit İsmail Genç Anadolu Lisesi Müdürü Zekeriya Han “Öğrencilerimiz YKS sınavında büyük başarı gösterdiler. Öğrencilerimiz Tercih Komisyonuna uğrayarak YKS tercihlerini de yaptılar. Öğrencilerimiz Sosyal hizmetler bölümü, matematik öğretmenliği, coğrafya öğretmenliği, Türkçe öğretmenliği, siyaset ve kamu yönetimi gibi güzel bölümlere tercih de bulundular” dedi.  Zekeriya Han, 29 Temmuz da sona erecek tercih süresi içerisinde tercih yapan öğrencilerimiz ve velileri için hayırlar getirmesini dilerken bütün öğrencilere başarılar diledi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 299 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 484 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 523964 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.231.212.98
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com