Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  EĞİTİM / 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 9 EYLÜL’DE BAŞLIYOR
   
 
02.09.2019 tarihinde eklendi
1251 defa okundu
2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 9 EYLÜL’DE BAŞLIYOR

                2019 Eğitim-Öğretim yılı 9 Eylül’de başlıyor. Anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseye ilk defa adım atacak öğrenciler içinde 5 Eylül’de uyum eğitimi başlıyor.                                2019-2020 Eğitim- Öğretim yılıyla ilgili Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ açıklamalarda bulundu.

                Bozdağ yaptığı açıklamada “2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı 9 Eylül itibariyle başlayacak. 9 Eylül'den önce anaokuluna, birinci sınıfa, beşinci sınıfa ve dokuzuncu sınıfa yani anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liseye ilk defa adım atacak öğrenciler içinde uyum eğitimimiz 5 Eylül itibariyle başlayacak. 2019-2020 Eğitim Öğretim yılında 1070 öğrencimiz 9 Eylülde eğitim öğretime başlayacak.

                Bu yıl okullarımızda her hangi bir eksikliğimiz yok, eksiklerimizi yaz tatili dönemi içerisinde tamamladık. Öğretmen ihtiyacımız ise bu yıl İlçemize 12 tane en son yapılan atamayla birlikte eksiğimiz tamamlanmış oldu. Buda İlçemiz açısından, İlçemizin eğitimi açısından önemli bir gelişmedir. Her branşta öğretmenimiz mevcuttur. Öğrencilerimiz inşallah branşlarındaki öğretmenleri ve donanımlı eğitim öğretim ortamlarıyla birlikte eksiksiz bir biçimde eğitime başlamanın güzelliğini yaşayacak. Bizlerde onlar okullarında mutlu olduğu müddetçe bizlerde mutlu olacağız. Velilerimize bu noktada bir nevi müjde olmuş olsun.

                 2 Eylül itibariyle tüm öğretmenlerimiz okullarımıza geliyor yani bir nevi eğitim öğretimin öğretmen ayağı başlıyor. 2 Eylül itibariyle öğretmenlerimiz okullar açılmadan bir hafta süre içerisinde plan, program, yapacaklarıyla ilgili çalışma raporlarını hazırlayacak çalışmalarını tamamlamalarının ardından 9 Eylül itibariyle öğrencilerimize sağlıklı bir eğitim öğretim ortamı sunmuş olacaklar. Kitapların dağıtım merkezi Sarıkaya İlçesi olarak belirlendi kitaplar önümüzdeki hafta içinde İlçemize ulaşacak ve 9 Eylül itibariyle öğrencilerimiz okullarına geldiği zaman masalarında bütün ders kitapları hazır bir şekilde bulacaklar.

                2018- 2019 eğitim öğretim yılında başarılı bir dönem geçirdik ama 2019-2020 eğitim öğretim yılının daha başarılı, daha güzel, daha sosyal ve daha güzel becerilerin oluştuğu, birçok projelerin yapıldığı bir eğitim öğretim yılı olacağını düşünüyorum.Malum öğrencilerimizin yoğunluğu İlçe merkezimizde bir tane Konuklar Kasabamızda okulumuz var birde köy okulumuz var Yukarı Yahyasaray orda da eğitim öğretimde her hangi bir eksikliğimiz yok idareciler, öğretmenlerimiz şuanda görevlendirildi eğitime öğretime inşallah devam edeceğiz.                         Öğrencilerimizin taşımalı ihalelerini yaptık. Taşımalı eğitimde yaklaşık 20 Merkezden 200 öğrenciyi taşıyacağız ve bu öğrencilerimizin yeme, içme ve taşıma ihalelerini hepsi tamamlandı oralarda da problemimiz yok öğrencilerimiz inşallah 9 Eylül itibariyle evlerinden alacağız ve okullarıyla buluşturacağız. Yurtlarımızda her hangi bir sıkıntımız yok öğrenci yurtlarımızda yaklaşık 120 öğrencimizi istihdam edeceğiz. Lise yurtlarımızda orda da yurtlarımızı incelediğimizde problemimiz eksiğimiz yok yeme içme barınma ihtiyaçlarını giderebilecekleri nezih yurt ortamı hazırlamaya çalıştık öğrencilerimizin hizmetine sunacağız.

                 Bu yıl bir değişiklik tatil dönemleri ve ara dönemleri denilen bir değişiklik var o değişiklikle bu sene öğrencilerimiz tanışacak. Önceden sadece sömestr tatili dediğimiz 15 tatili ve yaz tatili vardı. Şimdi buna ilaveten 4 döneme ayırdı Milli Eğitim Bakanlığımız okul dönemini birinci dönem 9 Eylül de başlayıp 21 Kasıma kadar devam edecek 21 kasım da bir haftalık mola vereceğiz sonra 15 tatil süreci başlayacak Ocak ayının son iki haftası öğrencilerimiz tatillerini yapacak. Yine ikinci dönemin içerisinde bir haftalık mola vereceğiz oda Nisan ayının ikinci haftasına denk geliyor ondan sonra Haziran ayının üçüncü haftası itibariyle de okullarımızı tatil edeceğiz yine yaz tatili dönemine girecek öğrencilerimiz. Öğrencilerimize bu programla soluklar aldıracağız bu uzun bir maraton 180 iş günümüz var bu 180 iş günü içerisinde öğrencilerimiz yorulmasın, hayatın fırsatlarını, imkânlarını, güzelliklerini kaçırmasın eğitim öğretimin yanında aileleriyle birlikte zaman geçirebilecekleri, sokakta arkadaşlarıyla birlikte hoş vakit geçirebilecekleri oyunlar oynamalarını, akraba ziyaretlerini yapmalarını, babasına annesine  veya yakın akrabalarının işlerine yardım etmeleri ve özellikle de eğitim öğretim içerisinde o dönemler içerisinde öğrencilerimizin akademik anlamda eksiklikleri varsa bu tatil dediğimiz ara dediğimiz bu dönemlerde de o eksiklikleri gidermeye yönelik çalışmalar yapmaları için onlara bir fırsat bir imkan olarak değerlendiriyoruz.

                 Bu dönemleri ve bu dönemlerde de öğrencilerimizin talepleri doğrultusunda biz onların vakitlerini değerlendire bilmesi için çeşitli kurslar açacağız. Velilerimize ve öğretmenlerimize yönelik çeşitli seminerlerimiz olacak Bu seminerlerde başarı ve motivasyonu özellikle becerilerini arttıra bilmeye yönelik çeşitli çalışmalar ve aktiviteleri hep birlikte planlayıp yapacağız. Okul hayatın en önemli basamaklarından bir tanesidir. Okul aslında öğrencinin bir iş bulma için geldiği bir yer değil hayatı öğrendiği fiziksel ve kişisel gelişimlerin Kemale erdiği olgunlaştığı bir mekandır. Güzel konuşa bilmeyi iş yapa bilme becerisini, üretmeyi öğrendiği, Ülkesini sevmeyi, inandığı değerleri orda daha iyi öğrenerek uygulamalarla onları pekiştirdiği güzel bir alan olarak düşünüyoruz. Okul böyle değerlendirildiği zaman insanın yaşamı süresince yapacağı bütün aktivitelerin bir nevi hepsinin alt yapısını okulda biz kuruyoruz okulda kuracağız ve sağlıklı bireyleri biz okulda yetiştirdiğimiz zaman sağlıklı bir topluma dönüşecek ve buradan da herkes karlı çıkacak.

                 Bu duygu ve düşüncelerle değerli öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize dönemin hayırlı olmasını diliyor Saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz”dedi.                  

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 328 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 437 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 560650 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 34.204.191.0
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com