Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  EĞİTİM / YENİ EĞİTİM YILINA HAZIRLIK TOPLANTISI DÜZENLENDİ
   
 
8.09.2019 tarihinde eklendi
941 defa okundu
YENİ EĞİTİM YILINA HAZIRLIK TOPLANTISI DÜZENLENDİ

                Valilik Konferans Salonu'da düzenlenen toplantıda, okullarda güvenlik kamera sistemleri, okul servis güvenliği ve denetimi, uyuşturucu ile mücadele, öğrencilerin uyuşturucu maddeden korunması, internet kafe denetimleri, okul çevresinde bulunan metruk binaların durumu görüşüldü.

        Toplantıda konuşan Vali Çakır, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

        Vali Çakır, eğitim konusunda herkesin üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapması gerektiğini belirterek, "Bizim için çocuklarımızın önce kişilikli, doğru, düzgün, ahlaklı birey olması, ondan sonra da iyi bir eğitim almaları önemli. Bunu da inşallah el birliği, gönül birliği ile yapacağız." dedi.

        İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı da taşımalı eğitim gören öğrenciler, güvenlik kamerası bulunan okullar konusunda bilgi verdi.

        Yazıcı, temel eğitimde il genelinde 108 taşıma merkezine 558 yerleşim biriminden 582 araç ile 6 bin 866 öğrenci taşındığını ifade ederek, "İl genelinde toplam 47 bin 429 öğrencimiz eğitime devam etmektedir. Taşınan öğrenci sayısı toplam öğrenci sayısının yüzde 14,47'sini oluşturmaktadır." dedi.

        Ortaöğretimde ise 20 bin 710 öğrencinin eğitime devam ettiğini, 39 taşıma merkezine 245 yerleşim biriminden 214 araç ile 2 bin 419 öğrenci taşındığını vurgulayan Yazıcı, taşınan öğrenci sayısının toplam öğrenci sayısının yüzde 11,68'ini oluşturduğunu ifade etti.

        Toplantıya, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdür Vekili Murat Özgünlü, daire müdürleri, okul müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, okul aile birliği başkanları katıldı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 77 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 127 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 609587 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 35.173.48.53
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com