Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  EĞİTİM / Bozok Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı Açıldı
   
 
30.09.2019 tarihinde eklendi
813 defa okundu
Bozok Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yılı Açıldı

       Bozok Üniversitesi 2019-2020 Akademik Yıl Açılışı, düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

        Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen açılışta konuşan Valimiz Kadir Çakır, “Yozgat Bozok Üniversitesi 2019 -2020 akademik yılı açılışının hayırlı olmasını diliyorum. 22 bin öğrencisi, yaklaşık 900 öğretim görevlisinin ve personeli olduğunu biliyoruz. Sevgili öğrenciler, üniversiteye gelmek kolay değil. Hepiniz birtakım süzgeçlerden geçerek buraya geliyorsunuz. Okullar okuyorsunuz daha sonra sınava girip üst düzey bir eğitime adım atıyorsunuz. Bozok Üniversitesi 2006 yılında kurulan bir üniversite. Daha yeni bir üniversite. Bir takım sıkıntılarımız tabii ki var. Bu üniversitede yapılan çok şey var aslında, büyük bir kampusu var. Ama öbür taraftan da yapılan büyük ve güzel işler de var.” dedi.

        Üniversitede kıymetli hocaların olduğunu belirten Vali Çakır, “Üniversitenin aşama kaydetmesi, mesafe kaydetmesi kolay bir iş değil. Bunlar milimetrik hesaplarla adım adım ilerleyen işler. Güvendiğimiz, inandığımız değerli hocalarımız var. Rektör hocalarımız var, sizler gibi pırıl pırıl öğrencilerimiz var. Yönetim tek başına olan bir kavram değil. Dünyanın en idealist en iyi yöneticisi de olsanız eğer bir kimliği oluşturamazsanız gençlerden değişimden bir haber olursanız maalesef gerekli başarıya ulaşamazsınız. Bu duygu ve düşüncelerle 2019-2020 akademik yılının hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

        Bozok Üniversitesi Rektöre Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise yaptığı konuşmada, “Bugün burada, akademik yıl açılışını yapacağımız Yozgat Bozok Üniversitesi, öğrenci sayısı 22 bini aşmış, 12 fakülte, 3 enstitü, 5 yüksekokul, 9 meslek yüksekokul, 17 araştırma-uygulama merkezi, akademik ve idari 2 bini bulan mensubu ile bölgenin parlayan yıldızı olmaya namzet bir üniversitedir. Ben akademik yılımızın ilimize, ülkemize, çalışma arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” Şeklinde konuştu.

        Törende Milletvekili Yusuf Başer ve Belediye Başkanı Celal Köse'de birer konuşma yaparak 2019-2020 Akademik Yılın hayırlı olması temennisinde bulundular.

        Açılış törenine, Yozgat Milletvekili Yusuf Başer, Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Arif Hamdi Sazak, siyasi parti temsilcileri, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Alay Komutanı Bilgihan Yeşilyurt, POMEM Müdürü Zafer Kişi, İş Adamı Bilal Şahin, il protokolü, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

        Açılış töreni, verilen ilk dersin ardından sona erdi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 95 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 561 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 602528 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.208.132.33
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com