Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  EĞİTİM / ÖĞRETMENLERE YÖNELİK SEMİNERLER DEVAM EDİYOR
   
 
20.04.2020 tarihinde eklendi
344 defa okundu
ÖĞRETMENLERE YÖNELİK SEMİNERLER DEVAM EDİYOR

Uzaktan eğitim yoluyla öğretmenlere yönelik seminerlerden dördüncüsü de gerçekleştirildi.

                Yozgat Bozok Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata eğitime destek faaliyetlerini devam ettiriyor. Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğretmenlere yönelik olarak uzaktan eğitim yolu ile düzenlenen “Webinar ve Uzaktan Eğitim Programı” kapsamında dört seminer ile katkı verdi.

                Prof. Dr. Mustafa Böyükata, “Öğrenci Projeleri için Proje Fikri Geliştirme ve Proje Danışmanlığı” konulu seminerlerinden dördüncüsünü 17 Nisan 2020 Cuma günü “Projelerde Hazırlık, Uygulama ve Sonuçlandırma Süreçleri” başlığı altında verdi. Projelerde alan ve konu belirleme, durum analizi, kaynak taraması, projeler için nereye başvurulacağının belirlemesi, planlama, iş-zaman çizelgelerine uymak, ekibin niteliği, zaman yönetimi, bulguları izleme, alternatif planlara ihtiyaç duyulması durumları, ara raporlar, bulguların kalitesi, bulguların analizi, bulguların tartışılması ve sonuçların yorumlanarak öneriler çıkartıp raporlanması konularında bilgiler paylaşıldı sorular cevaplandırıldı.

                Toplantıya 40 civarında öğretmen katıldı. Seminerde proje konuları dışında eğitime ilişkin, okul aile işbirlikleri bakımından velilerin katılımı, öğretmenlerin sorumlulukları ve motivasyonu gibi pek çok konuda da Prof. Dr. Mustafa Böyükata'nın yol gösterici bilgiler ve fikirler verdiği katılımcılar tarafından ifade edildi.

                Müdürlüğün Ar-Ge biriminden Emel Alpinanç'ın moderatörlüğünde ve Denizli Nezihe Baltalı Bilim Ve Sanat Merkezi öğretmenlerinden Veysel Kırışan'ın teknik desteğinde yürütülen etkinliğe katılan Şube Müdürü Süleyman Ekici, yaklaşık bir aydır sürdürdükleri program kapsamında 30 civarında seminer düzenlediklerini belirterek, katkı veren akademisyenler ile katılan öğretmenlerin etkileşimli olarak sürdürdükleri bu seminerlerden yeni fikirler de ortaya çıktığını ifade etti ve yaygınlaştırmak gerektiğini vurguladı. Şube Müdürü Süleyman Ekici verdiği seminerlerin çok faydalı olduğuna değinerek Prof. Dr. Mustafa Böyükata'ya teşekkür etti.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 82 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 127 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 609592 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 35.173.48.53
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com