Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  EĞİTİM / LGS’DE İLÇEMİZDE, 125 ÖĞRENCİ TER DÖKTÜ
   
 
21.06.2020 tarihinde eklendi
173 defa okundu
LGS’DE İLÇEMİZDE, 125 ÖĞRENCİ TER DÖKTÜ

                20 Haziran 2020 Cumartesi günü İlçemizde saat: 09.30'da Liselere Geçiş Sınavı (LGS) yapıldı.  Liselere Geçiş Sınavı (LGS) kapsamında İlçemizde 4 okulumuzdan toplam 125 öğrenci sınava girdi. Her öğrenci kendi okullarında sınava girerken; Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulunda (72), Çayıralan İmam Hatip Ortaokulunda (26), Konuklar Ortaokulunda (15) ve Yukarı yahyasaray Ortaokulunda (11) öğrenci LGS sınavlarına girdi.

                Liselere Geçiş Sınavı (LGS)'ye giren Öğrenciler bu sınavda sadece 8. Sınıfın birinci dönemine ait müfredat ve kazanımlardan sorumlu oldular.

                Liselere Geçiş Sınavı (LGS) 2 oturum şeklinde yapıldı. 1'inci Oturumda sözel bölümden 50 soru öğrencilere yöneltilirken, sınav da öğrencilere 75 dakika süre verildi.

                2'inci oturum da ise 45 dakikalık bir aradan sonra başladı ve Sayısal Bölümden oluşacak 40 soruyu, 80 dakika süre içerisinde öğrenciler cevaplandırdı.

KORONA VİRÜSE KARŞI TEDBİRLER ALINDI

                20 Haziran 2020 Cumartesi günü İlçemizde saat: 09.30'da başlayan Liselere Geçiş Sınavında korona virüse karşı gerekli önlemler alındı.

                Korona virüs önlemleri kapsamında 81 il’de 09:00, 15:00’da sokağa çıkma yasağı uygulandı. Sokağa çıkma yasağı ile öğrenciler okullarına rahat bir şekilde ulaşa bilirlerken, sınavın başlamasıyla birlikte oluşan sessizlikte rahat bir sınav geçirdiler.

                İlçemizde de Korona virüsle mücadele kapsamında öğrenciler sınav olacakları okullara tek tek alınırken, öğrenci velileri ise önlem amaçlı okul bahçesine alınmadı. Okul girişinde güvenlik tarafından ateşleri ölçülen öğrenciler, sınav salonlarında maskeli ve mesafeli bir şekilde oturtuldu. Alınan önlemlerle birlikte öğrenciler rahat bir sınav geçirdiler.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 80 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 127 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 609590 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 35.173.48.53
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com