Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  EĞİTİM / 2019-2020 YILI EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TAMAMLANDI
   
 
29.06.2020 tarihinde eklendi
127 defa okundu
2019-2020 YILI EĞİTİM ÖĞRETİM YILI TAMAMLANDI

Okulların Yaz Tatiline Girmesiyle Birlikte Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ  2019-2020 Yılı Eğitim Öğretim Yılını Değerlendirdi ve Öğrencilere Önemli Mesajlar Verdi.

                2019- 2020 Eğitim Öğretim yılı 19 Haziran Cuma günü sona erdi. 2019-2020 Eğitim- Öğretim yılının sona ermesiyle birlikte İlçemizde 1024 öğrenci dönem sonu karnesini aldı. Eğitim- Öğretim yılının sona ermesiyle birlikte Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ 2019-2020 Eğitim Öğretim yılını değerlendirdi ve öğrencilere önemli mesajlar verdi.

                2019-2020 eğitim- öğretim yılını değerlendiren Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ “2019-2020 eğitim- öğretim yılı 19 Haziran itibariyle tamamlamış bulunmaktayız. Öğrencilerimiz malum Mart ayından itibaren Korona virüs (Covid 19) önlemleri kapsamında uzaktan eğitimle yollarına devam ettiler. Öğretmenlerimiz ile Öğrencilerimiz bu süreç içerisinde bir birleriyle devamlı iletişim halindeydiler ve öğretmenlerimiz derslerini bu şekilde anlattı. Tabi bu yüz yüze eğitimle eş değer olamaz. Salgın nedeniyle burada oluşacak boşluğu ise doldurmak ve engellemek adına elimizden gelen takibi yaptık. Korona virüs salgını boyunca öğretmen arkadaşlarımız da öz veri ve büyük gayret gösterdiler öğrencilerimiz için gerekli bütün çalışmaları yaptılar. Salgın döneminde eğitim camiası olarak iyi bir sınav verdiğimizi düşünüyorum. Uzaktan eğitime kenetlenmiş bir öğretmen grubumuz var İlçemizde buda güzel bir durum. Bu manada arkadaşlarımızın gerçekten teşekkürü hak ettiğine canı gönülden inanıyorum” dedi.

                Öğrencilerin yaz tatilini kaliteli geçirmesi için hazırlıkların yapıldığını belirten Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ “İlçe geneli 1024 öğrencimiz 19 Haziran itibariyle tatile girmiş durumdalar. Normal süreç ve zorlu Korona sürecini tamamladıktan sonra tatile giren öğrencilerimize hayırlı tatiller diliyorum. İnşallah güzel bir tatil dönemi geçirirler. 2020-2021 eğitim öğretim yılına ise okullarımızın açılma dönemi olan 31 Ağustos, 1 Eylül tarihinde eğer bir aksilik olmazsa ve bilim kurulu kararları doğrultusunda okullarımızı açacağız. Bakanlığımızın yaptığı Eba tv gibi  güzel uygulamalar ise yine yaz tatilinde öğrencilerimize hizmet verecek. Eba tv özellikle hem tekrar hemde özellikle yaz etkinliği çerçevesinde öğrencilerimize bir ufuk olacak, öğrencilerimize bir yol açacak yani yaz tatillerini kıymetlendirecek. Eba tv, laboratuar ortamını bir nevi evlerine taşıyacak. Öğrenci ve velilere yönelik akademik destek, motivasyon, öğrencilerin zamanının iyi değerlendirmeleri açısından Türkiye’de ses getiren kaliteli insanları Bakanlığımız onlarlarla buluşturacak.Bizde yine yaz tatili itibariyle bütün İlçe geneli öğrencilerimizi arayıp soracağız, onları ödevlendireceğiz ve gerekli destekleri onlara sağlayacağız. Yaz tatillerinin de kaliteli geçmesi içinde gerekli önlemleri aldık ve onları da öğrencilerimizle iletişim halinde gerçekleştireceğiz” dedi.

                Alınan önlemlerle birlikte öğrencilerde hiç bir vakaya rastlanmadığını belirten Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ “ Malum salgın dönemi geçirdik. Temennimiz bu salgın dönemini Çayıralan olarak ve bütün Ülke olarak en az zayiatla ve sıkıntıları minimize ederek atlatırız. İlçemizde ise şuana kadar her hangi bir öğrencimiz bu salgınla ilgili hiç bir sıkıntı yaşamadı şükürler olsun. Bu bizim için son derece sevindirici bir durum. Bütün öğrencilerimizin sağlık, sıhhat, afiyetle ve aileleriyle çok kaliteli bir tatil dönemi geçirmelerini temenni ediyorum. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimize herhangi bir ihtiyaçlarında gereken destekleri sağlayacağımızı da söylemek isterim” dedi.

                Öğretmenlerimiz için başlatılan Eğitim Semineri hakkında bilgi veren Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ “Öğretmenlerimiz de bir eğitim dönemi içerisindeler. Onlarda temmuz ayı içerisinde eğitim seminerlerinin sona ermesiyle birlikte tatile girecekler. Öğretmenlerimizin eğitim seminerleri de salgın nedeniyle uzaktan yapılmakta. Okul idarecilerimiz okullarımızda öğretmenlerimizle uzaktan eğitim kapsamında hem görüşmeler yapıyorlar hem de onların uzaktan eğitimlerini takip ediyorlar. Bizde bu süreçle ilgili hem bilgi alıyoruz ve kendileriyle uzaktan eğitim vesilesiyle görüşüyor aynı zamanda öğretmen arkadaşlarımızla eğitim öğretimde neler yapabileceğimiz konusunda fikir alış verişlerinde bulunuyoruz” dedi.

                Bu yıl yaşanan karne heyecanı hakkında bilgi veren Bozdağ “Bu sene öğrencilerimiz karne heyecanını Korona virüs tedbirleri kapsamında evlerinde yaşadılar. Okullarımızdan müsait olan öğretmenlerimiz bazı öğrencilerimizin evlerine giderek karnelerini takdim etti. Önümüzdeki hafta itibariyle karnelerine ulaşamayan öğrencilerimiz varsa bizzat bende götürüp teslim edeceğim. Onların bu karne heyecanına uzaktan eğitim vesilesiyle ortak olduk. Karneleri e-okulda mevcut. Takdir ve teşekkür belgelerimizde basıldı okullarımızda mevcut. Hakeza kendileri de en yakın okullarından veya çıktı alabilecekleri yerlerden e-okul sistemi ile giriş yaptıkları zaman kendi karnelerini çıkara bilecekler. Bu süreci yine takip edeceğiz ve alamayanlara da bizzat biz ulaştırmaya çalışacağız”dedi.

                Bozdağ “Pandemi sürecinde öğrencilerimiz evde  büyük bir başarı gösterdiler. Gerçekten büyük bir gayretti ve emekti. Bu sürecide sağlıklı bir şekilde atlata bilmeleri içinde var gücümüzle inşallah yaz tatili döneminde de çalışmaya devam edeceğiz” dedi.    
 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 80 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 127 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 609590 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 35.173.48.53
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com