Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,4700 Satış : 5,4799 Alış : 4,8918 Satış : 4,9242 Alış : 3,1560 Satış : 3,1973
  EKONOMİ / VERGİ BORÇLARINA YENİDEN YAPILANDIRMA
   
 
17.04.2017 tarihinde eklendi
1659 defa okundu
VERGİ BORÇLARINA YENİDEN YAPILANDIRMA
Yozgat smmm odası başkanı Ahmet bulut maliye bakanlığının yeni bir çalışma yaparak yaklaşık
 7,2 milyon kişinin borcuna yeniden yapılandırma olacağını, açıklayarak.Bir kaç gün içinde çıkacak bu yapılandırmadan vergi mükellefi olan vatandaşlarımıza büyük bir imkan sağladığını vurgulayan bulut 
7 milyon 200 bin vatandaşı ilgilendiren yeni bir yeniden Yapılandırmadan 2016 Temmuzundan 2017 Mart kadar vergi borçlarını ödemeyenler yararlanacak.
KDV İNDİRİMİ UZATILDI
"Yine vergi alanında sosyal güvenlik primleriyle ilgili özellikle esnafımızın yüzünü güldürecek çok önemli açıklamalar yaptı.Öncelikle mobilyada ve beyaz eşyada bir ÖTV ve KDV indirimi vardı ve 30 Nisan tarihinde de bu indirimin süresi doluyordu. Öncelikle şunu söylemek gerekiyor ki hem beyaz eşyada hem de mobilyada yapılan bu indirim piyasalarda önemli bir canlılığı da beraberinde getirdi, esnafın yüzü güldü, mal satanlar sevindi, vatandaş da gerçekten bu indirim kampanyasına büyük bir rağbet gösterdi ve satışlarda da önemli artışlar oldu." diye konuştu.
Mobilya ve beyaz eşyadaki KDV  indirimi süresinin uzatılmasının  350 milyon  liralık bir maliyet oluşturduğunu, "Şimdi  bunu 30 Eylül tarihine uzatılacağını, bu  durumda  hesaplamalara göre, bunun vergi gelirlerine net olarak 800  milyon civarında bir etkisi olacak" dedi.
MİLYONLARCA KİŞİYE YENİDEN YAPILANDIRMA HAKKI GELİYOR.
Konuyla ilgili açıklama yapan şunları söyledi: "Vergi gelirlerinde yaklaşık 7 milyon 200 bin vatandaşımızı ilgilendiren yeni bir yeniden yapılandırma ile 2016 Temmuz'undan 2017 Mart'ına kadar vergi borçlarını vadesinde ödemeyen, yine vergi dairelerine ödenmesi gereken diğer trafik para cezası olur, motorlu taşıtlar vergisi olur, diğer vergilerle baktığımız zaman 7 milyon 200 bin vatandaşımızı ilgilendiren bir yapılandırmayı bu suretle yapmış oluyoruz."
Uygulamanın nasıl olacağını anlatan Bulut şöyle devam etti: "Daha önce 2016 Haziran itibarıyla yeniden yapılandırma kanununa başvuran vatandaşlarımızdan sonraki aylarda da 2017 Mart ayına kadar olan dönemde de vergi ve prim borcu var ise önceki yaptığı başvuruları tekrar güncelleyeceğiz, bu dönemi de kapsayacak şekilde tekrar yeniden yapılandırmalarını yapacağız. Peşin ödeme indirimi geçen defa yapmıştık, yeniden yapılandırma bakımından yine aynı o bütün uygulamalar bu dönemde devam edecek. Bir de 2016 Haziran'dan önceki dönemlerden vergi borcu olmayan, prim borcu olmayan ama 2016 Temmuz'undan sonra ilk defa vergi borcu ve prim borcu olan vatandaşlarımız da bu uygulamadan yararlanacaklar. Böylelikle yaklaşık 47 milyar lira tutarındaki vergi alacağını yapılandırmış olacağız.”
 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 162 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 457 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 403469 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.243.17.113
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com