Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 6,0762 Satış : 6,0872 Alış : 5,4896 Satış : 5,5260 Alış : 3,4480 Satış : 3,4932
  EKONOMİ / Esnafın kredi limiti arttı!
   
 
21.10.2017 tarihinde eklendi
1521 defa okundu
Esnafın kredi limiti arttı!

Başbakan Binali Yıldırım, bugün gerçekleştirilen Ak Parti Grup Toplantısında esnafa büyük bir müjde verdi. Başbakan Yıldırım,  TESKOMB ile görüşmeler neticesinde alınan kararla esnafa verilen kredilerde üst limit 150 bin TL'den 200 bin TL'ye çıktığının müjdesini verdi.

Türkiye'de esnaf ve sanatkârın cansuyu olan TESKOMB yine attığı önemli adımla Türkiye ekonomisine önemli bir katkı sunarak esnaf ve sanatkârımızın daha güçlü olmasına imkân sağlayacak.

Geçtiğimiz Salı günü  Ak Parti Grup Toplantısında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, TESKOMB ve Halkbank'a teşekkür ederek esnaf özelinde yapılan önemli değişimin müjdesini verdi. Başbakan Yıldırım, 'Bugün esnaflarla ilgili yeni bir kararı vatandaşlarımızla paylaşacağız. Bir ülke büyüyecekse bu ancak ve ancak bütün toplum kesimlerinin birlikte hareket etmesi ile birlikte çalışması ile mümkündür. Burada esnafımızla ilgili özel bir paragraf açmak istiyorum. Biz esnafımızı büyüyen, güçlü Türkiye'nin bel kemiği olarak görüyoruz. 2002 yılında 1 yıl boyunca bütün esnafa verilen kredi miktarı 153 milyon lira.

Bugün 22 milyara çıkmış. 2002'den bu yana 1.5 milyon esnaf ve Sanatkâr 70 milyar lira kredi kullandı. Esnafa açtığımız kredi bu yıl 9 milyarı geçti. Esnaflar üretiyor, istihdam sağlıyor. Unutulan sanatları yaşatıyor. Bugün 450 bin esnafımız ucuz krediden kullanma imkânına sahip.

Kredi sınırı ne? 2002'den önce 5 bin lira şimdi ise 150 bin lira oldu. 900 kooperatifimizden kredi alınabiliyor. Esnaf ve sanatkârlarımızın kullanacağı işletme kredisi sınırı artık 150 binden 200 bine çıkarılıyor.

Esnafımız işyerini satın almak isterse 500 bin krediyi 10 yıl vade ile alabilecek. Esnaf ve sanatkârımıza hayırlı uğurlu olsun' diye konuştu.

Başbakan Binali Yıldırım esnaf ve sanatkârımıza verdiği müjde sonrası desteklerinden ötürü Halk Bankasına ile Ak Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül'e canlı yayında teşekkür etti.

HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN

Konuyla ilgili olarak ise Ak Parti Yozgat Milletvekili ve TESKOMB Genel Başkanı Abdulkadir Akgül, 'Esnaf ve sanatkârımızı Türkiye'nin büyümesinde ve gelişiminde önemli bir lokomotiftir.

Bizde TESKOMB olarak esnaf ve sanatkârımıza kullandırdığımız kredilerle onların önünü açmaya çalışıyoruz. Kredi kullanım üst sınırını 200 bin TL'ye çıkardık. Bu güzel müjdeyi Başbakanımız canlı yayından açıkladı. Esnaf ve sanatkârımıza hayırlı olsun. Bizde diyoruz ki esnaf ve sanatkârımız çalışsın Türkiye büyüsün' dedi.

Müjdeli haberi TV kanallarında Başbakan Binali Yıldırım'ın bizzat açıklamalarıyla öğrenen esnaf ve sanatkârlar büyük bir mutluluk yaşadı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 158 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 208 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 428338 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 52.23.234.7
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com