Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3052 Satış : 5,3147 Alış : 4,7786 Satış : 4,8103 Alış : 3,0486 Satış : 3,0885
  EKONOMİ / 2018 yılında 4 Milyon girdi sağlamayı hedefliyoruz
   
 
11.03.2018 tarihinde eklendi
1251 defa okundu
2018 yılında 4 Milyon girdi sağlamayı hedefliyoruz

            Çayıralan Süt Üretici Birliği 2017 yılı faaliyetleri hakkında gazetemize açıklamada bulunan Okan Koça; 2017 yılının süt üreticileri açısından verimli geçtiğini söyledi. “2017 yılında başlanan süt toplama faaliyetlerinde aylık  ortalama 40.000 litre süt ile sağlanan maddi kaynaklarla gerek üreticimizin gerek esnafımızın yanında olmaya çalıştık” diyen Koçak; “Şuan itibariyle ile günlük ortalama 3000 litre süt girdisini geçmiş bulunmaktayız. Süt ödemelerimiz sistematik bir şekilde 1 ay geriden gelerek devam etmekte. Üreticimizin bize olan güveni ve bizim de her geçen gün daha istekli, azimli ve sistemli çalışmamız bizi bu noktalara getirdi. Yeni gelen aracımızla birlikte günlük 2 süt aracımız Felahiye'ye kadar süt toplama hizmeti vermekte. Ayrıca yem, yalama taşı, vitaminler, süt sağım makinalarımızın satış hizmeti, hizmetin ayağa götürülmesi ve ivediliği açısından büyük önem arz ediyor” dedi

            “Biz üreticilerimize destek olurken üreticimiz de bize destek oluyor” diyen başkan Koçak; “bu sayede de birlik olmanın maddi ve manevi havası memleketimize güç katıyor. Şu anda süt için litre fiyatı 1.10 kuruş gibi oldukça uygun fiyattan devam etmektedir. Üreticimizin desteği ve gücüyle daha büyük pazarlara girerek bunu zamanla artırmayı düşünüyoruz. Aylık Çayıralanımıza sağladığımız sıcak para akışı şuan için 150.000 TL, bu da yıllık 1.800.000 TL yapıyor. Biz bunu 2018 yılında yıllık 4.000.000 TL olarak hedefledik. Çokradan mahallesinde bulunan mandıramız, ilçe merkezinde bulunan hizmet binamız, personellerimiz, yönetimimiz ve halkımızla bu birliği Çayıralanımızın gözbebeği konumuna getirmek için herkesi hem göreve hem de maddi kazanca davet ediyoruz." dedi.

            İlçenin süt üretiminin gücüne vurgu yapan Başkan Koçak "Şuanda bazı bölgelerde aslında istediğimiz süt üretimini köylümüz ve halkımızdan alamadık. Bu bölgelerde sütün değerinin anlaşılmadığı aşikar. Günlük 50 litre süt veren bir kişinin aylık geliri bir asgari ücretli çalışan ile aynı. Biz halkımıza kendisine başka bir iş aramak zorunda olmadığını, günde sadece 3 saat mandırasında hizmet vererek hem zorlu iş süreçlerinden kolaylığı hem de dış göçe ihtiyacı olmadığını anlatıyoruz. Ayrıca sütünü aldığı hayvanı süt parasıyla kendi yem ve veterinerlik hizmetini de karşılayacak boyutta. Hesap ortada, gelin; hem bu çalışma saatlerinden kurtulun, önce çiftçinin üzerinde bulunan ekonomik buhranı bitirelim, sonra da birliğimizi ve ilçemizi yeniden inşa edelim!”

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 126 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 393 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 390779 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.212.222.217
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com