Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3052 Satış : 5,3147 Alış : 4,7786 Satış : 4,8103 Alış : 3,0486 Satış : 3,0885
  EKONOMİ / Güneş “Görevi, Hizmet İçin Devraldık”
   
 
11.03.2018 tarihinde eklendi
1382 defa okundu
Güneş “Görevi, Hizmet İçin Devraldık”

            03 Mart 2018 tarihinde yapılan Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi genel kurulunda yönetim kurulu oluşurken, hafta içi yapılan toplantı ardandan yönetim kurulu kooperatif başkanlığına Adem Güneş’i seçti.

            Beraberinde yönetim ve denetim kurulu üyeleri Hüseyin Öndemir, Bülent Hızır Ekinci, Muhammet Aslankaya, Salih Demir, Fikret Korucu ve Turan Dağ ile birlikte gazetemize açıklamada bulunan başkan Adem Güneş, “görevi hizmet için devir aldık” dedi.

            Tüm Esnaf ve Sanatkârlara 03 Mart 2018 tarihinde gerçekleşen  Genel Kurula katılımlarından dolayı teşekkür eden başkan Güneş, “Kooperatifimiz hepimiz için. Kooperatifimizi % 61 takip oranı ve beklemekte olan kredi başvuru dosyalarıyla birlikte teslim aldık. Ancak biz buraya bahane üretmeye değil, ekibimle birlikte hizmet üretmeye geldik” dedi.

            Merkez Birliğimiz ile yapacağımız  görüşmeler, yönetim kurulu arkadaşlarım ile toplantılarımız ve değerli ortaklarımızın da katkıları ile tüm olumsuzlukları tek tek Allah’ın izni ile aşıp, kooperatifimizi yeniden kredi verebilir duruma getirmek için var gücümüzle mücadele içinde olacağız diyerek açıklamasına devam eden Güneş; “Ortaklarımızla durumumuzu yeniden gözden geçirmemiz gerekiyor. Hesaplarımızı iyi yapmamız gerekiyor. Finansman konusunda sıkıntı olmasa dahi takibe düşen borçlardan dolayı kooperatifimiz sıkıntı içinde. Burada borçlarını zamanında ödemeyip, takibe düşerek hem kendini hem de kooperatifimizi sıkıntıya düşüren esnaflarımıza büyük görev düşüyor. Çünkü kooperatifimiz hepimiz için” dedi.

            Ana sözleşme gereği acil olarak icra takiplerinin başlaması gerektiğinin altını çizen başkan Güneş; “ortaklarımız ve kefillerini icralık pozisyonuna düşürerek mağdur etmek derdinde değiliz. Ancak yasalar böyle durumlarda ne yapılacağını açıkça belirtmiş” dedi.

            Kooperatifimiz bizlere ekonomik çözümler yanı sıra her türlü iş kurma ve büyütme imkanı ile işyeri sermaye ve teknolojimizi geliştirmek için devlet destekli bir kredi merciidir. Bu kapı açık oldukça esnafımızın yanında olacaktır. Siz değerli ortaklarımızdan isteğim, kooperatifimize sahip çıkarak kredilerini zamanında ödeyerek destek vermeleridir.  Esnafımızın düşük faizli  kredi alabileceği kooperatifimizi el birliği ile güçlendireceğiz. 266 delege ile gidilen genel kurulda 259 esnaf ve sanatkarımız seçimlere katılmış olup, 4 adayla yarıştığımız bu Genel Kurul’da gerek beni gerekse diğer adayları destekleyen bütün kardeşlerime saygı ve sevgilerimi iletiyor, kapımızın herkese açık olduğunu bir kez daha vurgulayarak saygılar sunuyorum ” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 109 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 393 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 390762 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.212.222.217
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com