Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7921 Satış : 5,8025 Alış : 5,1626 Satış : 5,1968 Alış : 3,3115 Satış : 3,3548
  EKONOMİ / İŞKUR Saha Çalışmasına Başlıyor
   
 
05.08.2018 tarihinde eklendi
829 defa okundu
İŞKUR Saha Çalışmasına Başlıyor

        Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından Açık İş İstatistikleri Araştırmasının 2018 yılı 3. Dönem saha çalışması 06-31 Ağustos 2018 tarihleri arasında işverenler ziyaret edilerek gerçekleştiriliyor.

        Saha çalışması hakkında bilgi veren İŞKUR İl Müdürü Taner Yıldız; Açık iş istatistikleri işgücü piyasasındaki gelişmelere ilişkin önemli ve öncü bir göstergedir. Açık iş istatistikleri, politika yapıcılara stratejik bakış açısıyla karar almada ve uyguladıkları politikaların etkilerini gözlemlemede fazlasıyla yardım sağladığını söyledi. Yıldız, Türkiye'de işgücü piyasasının talep tarafındaki gelişmeleri yansıtabilecek uluslararası standartlar ile uyumlu, kendi içerisinde tutarlılığı ve karşılaştırılabilirliği olan açık iş istatistikleri ve dolayısıyla açık iş oranı bulunmamaktadır. Bu çerçevede, söz konusu eksikliğin giderilmesine yönelik olarak bu araştırma tasarlanmıştır dedi.

            Yıldız yapılan İşgücü piyasası talep araştırmaları ile hem yerel hem de ulusal düzeyde işgücü piyasasını ilgilendiren veriler derlenmekte, analiz edilmekte, yorumlanmakta ve yayımlanmaktadır. Bunun yanında, İŞKUR tarafından idari kayıtlara dayalı olarak hem yerel hem de ulusal düzeyde işgücü piyasasını ilgilendiren istatistikler üretilmektedir. Bununla birlikte, açık iş istatistiklerinin, işgücü piyasasının talep tarafına yönelik temel bir gösterge olması bakımından ayrı bir öneme sahip olduğuna değindi.

            Yıldız yapılan bu çalışmalar neticesinde her geçen gün gelişen işgücü piyasasındaki değişim ve yeniliklere uyum sağlayarak hizmet kalitesini artırmak ve mevcut istihdamı artırarak işsizlikle mücadelede etkin rol oynayarak işgücü piyasasında etkinliğini artıran bir kurum olmayı amaçlamaktayız dedi.  

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 433 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 482 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 416192 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.95.23.35
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com