Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7921 Satış : 5,8025 Alış : 5,1626 Satış : 5,1968 Alış : 3,3115 Satış : 3,3548
  EKONOMİ / Vatandaşa göre fiyatlar pahalı, Pazarcıya göre maliyetler yüksek
   
 
05.08.2018 tarihinde eklendi
1015 defa okundu
Vatandaşa göre fiyatlar pahalı, Pazarcıya göre maliyetler yüksek

            Gurbetçilerimizin gelmesiyle birlikte Salı Pazarı’nda yoğunluk yaşanırken, vatandaşlar meyve ve sebze fiyatlarının pahalı olduğundan şikayet ederken, Pazar esnafı ise maliyetlerin yüksekliğinden şikayetçi oldu.

            Pazar esnaflarından Sarıkaya’lı Mustafa Ekinci, fiyatların maliyetlere göre uygun olduğunu iddia ederken, vatandaşın alım gücünün geçmiş yıllara göre düştüğünü söyledi. Özellikle yatık maliyetinin çok yükseldiğini ve hal alım fiyatlarına zam geldiğini aktaran Ekinci 20 yıldır bu mesleği yaptığını ve Çayıralan pazarındaki müşterilerden memnun olduğunu söyledi.

            Diğer bir satıcı Servet Açıkgöz ise dönem dönem fiyatlarda spekülatif artışların yaşandığını, geçtiğimiz aylarda patates fiyatının çok yükseldiğini şimdi ise 2 Tl’ye kadar gerilediğini söyledi. Diğer sattığı ürünlerin fiyatlarını açıklayan Açıkgöz; Patlıcan kilosu 1.5 Tl’den, Salatalığın 2 Tl’den, domatesin 3 Tl’den, Kabağın 2.5 Tl’den, Fasülyenin 5 Tl’den kırmızı biberin ise 4 Tl’den satıldığını söyledi.

            Bir diğer Pazar esnafımız Hasan Demir ise fiyatların normal olduğunu, işçi ve yakıt giderlerinin yükseldiğini, buna bağlı olarak sebze ve meyve fiyatlarının yükseldiğini söyledi.

            Sebzeci Osman Kocaman ise üretim yapan çiftçiden çıkış da ucuz olmasına rağmen, meyve ve sebzede  hal alış fiyatlarının yüksek olduğunu, buna paralel olarak işçi ve yakıt maliyetlerinin arttığını dile getirdi.

Salı pazarında alışveriş yapan vatandaşlar ise fiyatların yüksek olmasından şikayetçi olurken, gurbetçi vatandaşlarımız ise fiyatlar biz Türkiye’ye gelene kadar normalken, biz izne geldiğimizde sürekli artıyor. Her yıl bu böyle oluyor. Avrupa’da çalıştığımız ülkelerde gurbetçi iken kendi ülkemizde de gurbetçi olmak bizleri üzüyor” şeklinde zerzenişte bulundular.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 436 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 482 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 416195 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.95.23.35
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com