Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7710 Satış : 5,7814 Alış : 5,1263 Satış : 5,1603 Alış : 3,3662 Satış : 3,4102
  GÜNCEL / VALİ YURTNAÇ, “TARİHİ MİRASLARIMIZI KORUMALIYIZ”
   
 
26.11.2017 tarihinde eklendi
505 defa okundu
VALİ YURTNAÇ, “TARİHİ MİRASLARIMIZI KORUMALIYIZ”

                Vali Kemal Yurtnaç, olumsuz hava şartlarına rağmen ilçe ve köy ziyaretlerini sürdürüyor.

                İlçe ve köyler yatırım izleme ve değerlendirme toplantıları sonrası ilçe ve köy ziyaretlerine başlayan ve sorunları yerinde görüp çözüm noktasında yoğun gayret gösteren Vali Yurtnaç, Akdağmadeni ilçesine giderek bir takım ziyaret ve incelemelerde bulundu.

         Akdağmadeni Yukarıçulhalı köyünü ziyaret ederek incelemelerde bulunan Vali Yurtnaç Şehit Teğmen Nurettin Türkmen İlk ve Ortaokulunu da ziyaret ederek öğrencilerle bir araya geldi.

         Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Yurtnaç, çocuklara bol bol kitap okumaları ve hedeflerine ulaşabilmeleri için çok çalışmalarının gerektiği tavsiyelerinde bulundu.

         TARİHİ MİRASLARIMIZI KORUMALIYIZ

         Köy ziyaretinin ardından ilçe merkezine geçen Vali Yurtnaç burada Akdağmadeni Belediyesi tarafından restore ettirilen ve gerek kamunun gerekse vatandaşların hizmetine sunulan tarihi binalarda incelemede bulundu.

        Tarihi kimlik denildiğinde Yozgat'ta Akdağmadeni'nin akla geldiğini belirten Vali Yurtnaç, “Akdağmadeni ilçemizde görülmeye değer birçok tarihi yapı bulunuyor. Keşke tarihi miraslarımızı daha güzel muhafaza edebilseydik ve yeni şehirleşmeyi başka alanlara yapıp eskimeyen mimariyi koruyabilseydik. Koruyabildiğimiz ve bu günlere kadar ayakta kalabilen mimarilerimizi de şimdi koruyup gelecek nesillere aktarmalıyız. Mevcut ayakta kalan tarihi binaların bu güne gelmesindeki ve restorasyonunun yapılıp tekrar kullanılır hale gelmesindeki gayretlerinden dolayı Akdağmadeni Belediye Başkanımızı takdir ve tebrik ediyorum. Diğer ilçelerimizden de tarihi miraslarımızla alakalı aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyorum” dedi.

        Akdağmadeni Belediye Başkanı Suphi Daştan ise, “Derin bir tarihi geçmişe sahip olan ilçemiz birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Tarihin önemli dönemlerine beşiklik etmiş olan Akdağmadeni içerisinde barındırdığı birbirinden güzel süsleme ve mimari programa sahip olan yapılarıyla o dönemin tarihi dokusunu bizlere yaşatmaktadır. Akdağmadeni Belediyesi olarak da bizlere miras kalan tarihi yapılarımıza gerekli değeri gösterip ilçemizde bulunan tarihi yapılarımızın bir çoğunun restorasyonunu yaparak bu yapıların gelecek nesillere aktarılması ve ilçemiz turizmine kazandırılması adına çalışmalar yapıldı” diye konuştu.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 122 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 422 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 345964 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.166.207.223
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com