Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7710 Satış : 5,7814 Alış : 5,1263 Satış : 5,1603 Alış : 3,3662 Satış : 3,4102
  GÜNCEL / GELECEĞİN POLİSLERİNDEN TİYATRO GÖSTERİSİ
   
 
26.11.2017 tarihinde eklendi
463 defa okundu
GELECEĞİN POLİSLERİNDEN TİYATRO GÖSTERİSİ

                Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi'nde (POMEM) eğitim gören 20. dönem öğrencilerinin sahnelediği "Bizim Hikayemiz" isimli tiyatro oyununu beğeni topladı.

         POMEM Konferans Salonu'nda sahnelenen oyunda öğrenciler, eğitim süresince yaşadıkları anılarını hem eğlenceli hem de düşündürücü bir dille izleyicilere aktardı.

        Tiyatroyu izleyen Vali Kemal Yurtnaç, POMEM'in bütün faaliyetlerini yakından takip ettiğini ve öğrencilerin çok iyi eğitim aldığını söyledi.

        Buradan mezun olan öğrencilerin halkı anlama, algılama ve görev yapmada çok daha başarılı olacağına inandığını anlatan Vali Yurtnaç, "Sivil bir bakış açısıyla kanunu temsil edeceksiniz. Kendini eleştiremeyen toplumlar, aynaya bakmayan insanlar gibidir, hep kendisinin doğru yaptığını zanneder. Yani toplumda demokratik bir hayatta eleştiriden asla kaçmamamız gerekiyor. Eleştiri derken, soran, sorgulayan, analiz eden bir yapıya ihtiyacımız var" dedi.

        Vali Yurtnaç, akıl etmeyen, düşünmeyen, analiz etmeyen, sorgulamayan insanların 15 Temmuz'da bu vatana ihanetle ortaya çıktığını ifade ederek, "Bu maksatla sizler Türk milletinin bir gücü olarak, polis teşkilatı olarak görevlerinizi yaparken, bu görev öncesinde veya yaptıktan sonra da acaba yanlış mı, acaba bir yerde yanlış yaptık mı sorusunu aklınıza koyacaksınız. Empati yapacağız, karşımızdaki hedef kitlenin annemiz, babamız, kardeşimiz olduğunu hiçbir zaman unutmayacağız. Eğer bu düşünce ve heyecanla millete hizmet edersiniz bu milletin sevgisini, saygısını kazanırsınız" diye konuştu.

        Daha sonra konuşan POMEM Müdürü Şaban Kütükoğlu ise Yozgat POMEM olarak her dönemde olduğu gibi 20. dönemde de öğrencilerin hem eğitimlerine devam ettiklerini, hem de birbirinden farklı etkinliğe imza atıklarını belitti.

        Kütükoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

        "Okulumuz bünyesinde yürütülen spor faaliyetleri, resim, müzik, tiyatro ve halk oyunları çalışmaları öğrencilerimiz için moral ve motivasyon açısından verimli oluyor. Öğrencilerimizin okul hayatında anılarını anlatan bir tiyatro gösterisi hazırladık. Bu anılar öğrencilerimizin hayatı boyunca hatırlayacağı eşsiz bir hatıra olarak kalacak.”

         Tiyatro oyununun ardından oyunculara teşekkür belgesi verildi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 109 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 422 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 345951 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.166.207.223
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com