Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7710 Satış : 5,7814 Alış : 5,1263 Satış : 5,1603 Alış : 3,3662 Satış : 3,4102
  GÜNCEL / Elçi Köyü’nde Halk Günü Toplantısı
   
 
31.12.2017 tarihinde eklendi
497 defa okundu
Elçi Köyü’nde Halk Günü Toplantısı

                Çayıralan İlçemize bağlı bulunan Elçi Köyünde geçtiğimiz hafta başlarında İlçe Kaymakam Vekilimiz Fatih Eroğlu önderliğinde toplanan İl Genel Meclis Üyesi Bülent Akpınar, İl Genel Meclis Üyesi Abdulbaki Karataş ve Kurum Amirleri Halk Günü toplantıları  kapsamında Elçi Köy muhtarlığında vatandaşlar ile yapılan toplantıda bir araya geldi. Yapılan görüşmeler kapsamında ise vatandaşlar sorunlarını ve isteklerini yapılan bu halk günü vasıtasıyla kurum amirlerine ilk ağızdan dile getirdi. Yapılan halk günlerinin verimli olduğu, köylü vatandaşlarımızın bu sayede kurum amirleri ile doğrudan sorunlarını ve isteklerini dile getirmenin  olumlu sonuçlar doğuracağını, sorun ve sıkıntıların birinci ağızdan dinlenmesinin yerinde bir karar olduğunu söylediler.

                Halk Günleri vesilesiyle bir araya gelindiğinde vatandaşlar herhangi bir sorunlarının bulunmadığını ancak bir takım  isteklerinin olduklarını dile getirdiler. Çedaş tarafından sayaçların geç okunmasından ve 3-4 aylık faturaların biriktiğinden şikayetçi olan ve özellikle orman ile ilgili yaşanılan sıkıntılardan bahseden köylülere cevap ise Çayıralan Orman İşletme Şefi Mustafa Özkasap’tan geldi. Vatandaşın isteği ise orman sahasından kışlık yakacak odunu ster halinde satın almak yerine kendilerinin yapması yönünde oldu.

                Yapılan bu halk günü faaliyeti kapsamında İl Genel Meclis Üyesi Abdulbaki Karataş’ta bilgi verirken, köy içinde parketaş yapımında sona gelindiğini, muhtarlığın desteği ile 3 yıl içinde Elçi Köyü’nde bütün caddelerin kilit taş ile döşendiğini söyledi.

                Köy Muhtarı Halil Gülderen ise köyde yaptığı çalışmalar hakkında Kaymakam Eroğlu’na brifing verirken, eski camiinin yeniden yapılan onarımla köy konağına çevrildiğini, inşaatın halen devam ettiğini, eski kapanan okul çevresinde ise bakım ve onarım yapmak istediklerini söyledi. İçme suyuyla ilgili olarak 2017 yılında yaşanan kuraklık nedeniyle içme suyunda çekilmeler olduğunu da sözlerine ekledi.

                Ayrıca yapılan bu halk günü kapsamında Çayıralan Kaymakam Vekilimiz Fatih Eroğlu, yapılan bu toplantıyla vatandaşlarımızla doğrudan kurulan bu diyaloğun çok verimli olduğunu dile getirdi. İstekleriniz ile ilgili olarakta gerekli birimlerle koordine kuracağız” diyerek konuşmasının ardından toplantıya son veren Kaymakam Eroğlu,  eski camii üzerine inşaat  yapımı devam eden köy konağını yerinde inceleyerek muhtardan bilgiler aldı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 108 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 422 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 345950 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.166.207.223
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com