Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3429 Satış : 5,3526 Alış : 4,8698 Satış : 4,9021 Alış : 3,0963 Satış : 3,1368
  GÜNCEL / Taşeronların Kadro Sevinci
   
 
07.01.2018 tarihinde eklendi
721 defa okundu
Taşeronların Kadro Sevinci

Çayıralan İlçe Devlet Hastanesinde çalışan taşeron işçiler ilk başvuru evraklarını Hastane Müdürü Abdullah Lafçı’ya elden teslim ettiler

                Aylardır gündemdeki yerine koruyan Taşeron İşçilere yönelik olarak kadro verilmesi işlemleri sonunda başladı.

                24 Aralık 2017 tarihinde 696 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Taşeron İşçilere kadro verilmesine ilişkin yasa kapsamında Çayıralan İlçe Devlet Hastanemizde çalışan taşeron işçiler de kadro başvurusunda bulundular.

                04 Aralık 2017 tarihi itibariyle halen bir taşeron firması bünyesinde kamu kurumlarında hizmet veren bütün işçileri kapsayan kadro müjdesi ilçemiz hastanesinde görev yapan 15 işçimizi de sevindirdi.

                Bu işçilerimizden 4 güvenlik personeli, 9 temizlik personeli, 1 yazılım personeli  ve 1 diş teknisyenliği personeli resmi başvurularını yaptılar.

                Resmi başvuruları kabul eden Çayıralan İlçe Devlet Hastanesi Müdürü Abdullah Lafçı, tüm işçilere hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

                15 kişinin tamamının kadroya geçip geçemeyeceği henüz netlik kazanmazken, 11 Ocak 2018 tarihinde son bulacak başvuruların ardından oluşacak komisyonlar sayesinde sınav tarihleri belirlenip, yapılacak sınavın ardından 3 ay içerisinde kadro verilmesi kesinleşmiş olacak.

ÖZEL İDARELERDE DE KADRO HEYECANI

                Çayıralan Köylere Hizmet Götürme Birliği bünyesinde mevsimlik olarak çalışan 6 işçi ile taşeron firma bünyesinde çalışan ve köylerimizdeki çöp toplama faaliyetini yürüten 3 işçimiz kadro için resmi başvurularını yaptılar. Bunlardan taşeron olarak çalışan ve köylerde çöp toplama hizmetini yürüten 3 temizlik işçimizin kadroya geçmesine kesin gözüyle bakılırken, birlik bünyesinde mevsimlik olarak çalışan işçilerimizin akıbetinin ne olacağı henüz netleşmedi.

 

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 363 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 431 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 379880 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 34.234.76.59
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com