Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3429 Satış : 5,3526 Alış : 4,8698 Satış : 4,9021 Alış : 3,0963 Satış : 3,1368
  GÜNCEL / TKDK; Çayıralan'da IPARD Projeleri hakkında bilgilendirme yaptı
   
 
06.02.2018 tarihinde eklendi
563 defa okundu
TKDK; Çayıralan'da IPARD Projeleri hakkında bilgilendirme yaptı

                 Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), üçüncü başvuru çağrı ilanına çıktı. TKDK 30 Ocak Salı günü Çayıralan'da IPARD 3. Başvuru çağrı ilanı kapsamında  bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantı;  Proje Başvuru Uzmanları Gamze Cengiz, Ufuk Baytar, Göksu Polat ve Yerinde Kontrol Uzmanı Halil İbrahim Deniz eşliğinde yapıldı.

Yozgat genelinde geçtiğimiz ay başlayan IPARD 3. Başvuru çağrı ilanını bilgilendirme toplantılarının bir sonraki adresi de Çayıralan oldu. Saat 10:00'da Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulu Spor Salonunda başlayan toplantı da bu çağrı döneminde; Et Üreten İşletmeler, Süt İnekçiliği, Kanatlı Etler, Çiftlik Faaliyetleri, Makine Ekipman Alımı Destekleri, Yapım İşleri Desteği, Hizmet Alımı Destekleri gibi alanlarda hibe olduğu anlatıldı. Yüzde 40-70 oranında hibe desteği verileceğini söyleyen Proje Başvuru Uzmanı Gamze Cengiz “Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme'ye yönelik yatırım projelerine hibe desteği almak isteyenlerin başvuruları, 12 Şubat 2018 tarihinden itibaren, yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlanacak. Online proje başvuru sistemi 12 Mart 2018 tarihinde kapatılacak ve başvuruların son teslim tarihi de 15 Mart 2018 olacak. Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar için proje başvuruları ise 01 Mart 2018 tarihinde başlayacak. Online proje başvuru sisteminin 2 Nisan'da kapatılacağı başvurular için son teslim tarihi de 5 Nisan 2018 olarak belirlendi.” Dedi.

                Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulu Spor Salonunda gerçekleşen toplantıya TKDK Yetkilileri ile Çayıralan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hayrullah Özdemir, Çayıralan Ziraat Odası Başkanı Alparslan Berk, vatandaşlar  ve çiftçiler katıldı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 403 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 439 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 380359 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 52.87.253.202
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com