Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7710 Satış : 5,7814 Alış : 5,1263 Satış : 5,1603 Alış : 3,3662 Satış : 3,4102
  GÜNCEL / Halk Günü Toplantısı Günyayla Köyü’nde Gerçekleşti
   
 
06.02.2018 tarihinde eklendi
483 defa okundu
Halk Günü Toplantısı Günyayla Köyü’nde Gerçekleşti

                Halk Günü toplantıları kapsamında bu ay Günyayla Köyü ziyaret edildi.

                İlçe Kaymakam Vekili Fatih Eoğlu Başkanlığında, Çayıralan İlçesi Daire Amirleri, İl Genel Meclis Üyeleri, Köy Muhtarı ve Köy Halkının katılımları ile gerçekleşen toplantı 01 Şubat Perşembe günü saat 10:00’da Günyayla Köyü taziye evinde gerçekleşti.

                İlk olarak Özel İdare faaliyetleri hakkında bilgiler alan Kaymakam Eroğlu, Özel İdare Müdürü Nurettin Özdem’den  2017 yılında yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldı. İl Genel Meclis Üyesi Abdulbaki Karataş ise Günyayla Köyü’nde alt yapı sorunların kalmadığını, üst yapı çalışmalarında da sona gelindiğini, 2018 yılında yapılacak kilitparketaş ile köyün tamamının taş ile kaplanmış olacağını belirtti. Asayiş konusunda söz alan İlçe Jandarma Bölük Komutanı Jandarma Kıd. Bçvş. Savaş Serbes ise özellikle telefonda dolandırıcılık olaylarına dikkat çekerek “devletin jandarması, polisi, hakimi, savcısı sizi arayıp sizden para, kontor vb. Hiç bir şey istemez” diyerek vatandaşları uyardı. Hayvan hırsızlıkları ile de ilgili açıklamalarda bulunan Serbes, “şüphelendiğiniz en ufak bir durumda bizleri aramaktan çekinmeyin” dedi.

                Tarım konusunda İlçe Gıda, Tarım ve  Hayvancılık  Müdürü Hayrullah  Özdemir; hayvan varlığı, ekilebilir tarım alanları, hayvan hastalıkları ve Günyayla Köyü Kooperatifinin faaliyetleri hakkında bilgiler aktardı. Toplantıda eğitim ve vakıf faaliyetleri de konuşulurken, 2018 yılında başlayacak olun yeni kadastro çalışmaları hakkında bilgiler aktaran Çayıralan Tapu ve Kadastro görevlisi Tekniker Faruk Bulut, 22/A Kadastro çalışmaları kapsamında sadece sınırların değişeceğini, maliklerin değişmeyeceğini belirtirken, “çalışmaları yapacak kişiler özel firma yetkilisi elemanlar olacak. Ben de yakından takip edeceğim. Şayet herlangi bir bölgeye firma elemanları gitmeden işlet yapmış iseler hemen bizleri haberdar edin. Çünkü her tarafı yerinde görüp ölçüm yapmış olmaları gerekiyor” diyerek tüm köylüleri kadastro çalışmaları esnasında tarlasının başında olmaları konusunda uyardı. Kadastro takvimi hakkında da bilgi veren Tekniker Faruk Bulut, çalışmaların normalde 2019 yılı ortalarında bitmesi gerektiğini ancak 2018 yılı sonuna kadar çalışmaları tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Çalışmalar bitiminde ise askıya çıkacağını ve askı aşamasında hatalar var ise düzeltilmesinin kolay olacağını hatirlatarak “tespit ettiğiniz hatalar var ise bizleri bilgilendirin” dedi. 

                Toplantı sonrasında köy camiinde incelemelerde bulunan Kaymakam Eroğlu, vakıf bünyesinde yardım alan ve kimsesiz yaşlı iki aileyi ziyaret ederek onlarla bir süre sohbet edip, eksikleri tespit edilerek gerekli işlemlerin yapılması için ilgili birimlere talimat verdi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 120 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 422 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 345962 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.166.207.223
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com