Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 3,7523 Satış : 3,7591 Alış : 3,5319 Satış : 3,5553 Alış : 2,3878 Satış : 2,4190
  GÜNCEL / Yozgat İŞKUR İş Kulüpleri Projesini hayata geçirdi
   
 
11.02.2018 tarihinde eklendi
15 defa okundu
Yozgat İŞKUR İş Kulüpleri Projesini hayata geçirdi

                Son dönemde bir çok projeye imza atan İŞKUR yeni bir proje ile işsizlere yardımcı olmaya devam ediyor. Pilot illerde uygulanmaya başlayan İş Kulüpleri Projesi Yozgat'ta hayata geçti. Yozgat Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Taner YILDIZ İŞKUR'un son dönemlerdeki hizmetlerine değinerek bu projelerin Yozgat için ne kadar önemli olduğuna vurgu yaparak iş ve meslek seçme konusunda önemli hizmetler verdiklerini söyledi. Bu hizmetlerden biriside artık İş Kulüpleri olduğuna değinen YILDIZ ' Yozgat'ımıza yeni bir projeyi kazandırmanın mutluluğu içindeyiz. İnşallah çalışmalarımız verimli şekilde yürüyecek. Bu konuda tüm çalışma arkadaşlarımızla özveri ve titizlikle etkin şekilde çalışacağız. İstanbul, Ankara, Denizli, İzmir ve Bursa gibi illerin yanında bu eğitimi veren pilot illerden biriside artık biziz. Bu Projede hedefimiz dezavantajlı gruplardaki işsiz kardeşlerimiz. Uzun süredir işsiz olan, iş arayan, iş arama yollarını bulamayan ya da iş bulmaktan umudunu kesmiş işsizlerimiz birinci hedef gruplarımız içinde. Yine kadınlarımız çeşitli sebeplerle iş hayatına girmekte zorluk yaşayan, bazı sebeplerle iş hayatına girmekte çekinen kadın iş gücümüz için önemli bir fırsat dedi

                YILDIZ projenin temel amacı çalışmak isteyen herkese göre bir iş olduğu fikrinin işsizlerde oluşmasını sağlamak. Projede ayrıca işsizlerin özgüvenini yükselterek ve gerekli sunum tekniklerini uygulayarak açık işlere yönlendirilmelerini kolaylaştırmak hedeflerimiz arasında diyerek işsizlerin istihdam sürecini hızlandıracağına vurgu yaptı.

YILDIZ sözlerine 'işsizlere iş arama motivasyonu kazandıracaklarını ve en kısa zamanda mümkün olan en iyi işe girmeleri konusunda imkan oluşturacaklarını, ayrıca danışmanlık faaliyetleriyle de bu kişilere psikolojik ve özgüven yükseltici destek verecekler. İş Kulüpleri Projesi ile Hedef Belirleme, İç Motivasyon, Başarı, Mesleki ve Kişilik Testleri, İş Arama Süreci, Özgeçmiş Hazırlama, Mülakat Teknikleri, Roll Play'ler, Mülakat Simülasyonları gibi konularda toplamda 5 günlük bir eğitim veriliyor. Bu eğitimler günlük 3 saat olmak üzere her grup 15 saatlik eğitim alıyorlar ve katılımcılara sertifika veriliyor dedi.

                Proje ilgili birçok kurumla işbirliğine girileceğine değinen YILDIZ şu anda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile protokol imzalandığını ve diğer kurumlarla da yakın zamanda protokol imzalanacağını söyledi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 160 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 360 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 255712 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.226.59.137
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com