Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3611 Satış : 5,3708 Alış : 4,7147 Satış : 4,7459 Alış : 3,1013 Satış : 3,1419
  GÜNCEL / Kahraman askerlerimize destek için yürüdüler
   
 
04.03.2018 tarihinde eklendi
557 defa okundu
Kahraman askerlerimize destek için yürüdüler

7’den 70’e tüm Çayıralan halkı, kahraman askerimize destek ve şehitlerimize saygı için yürüyüş düzenledi Pazaryerinde başlayan  yürüyüş, Merkez Aşağı Camii önünde yapılan programla son buldu. Cuma namazı öncesinde tüm şehitlerimiz için mevlit okutuldu.

            Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü organizesi ile  Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlerimize destek olmak, şehitlere saygı  amacıyla "Afrine Destek" yürüyüşü düzenlendi.

Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü organizesinde, Ak Parti İlçe Teşkilatının da desteğiyle düzenlenen program ilçe Aşağı Merkez Camiisinde, Afrin'e düzenlenen yürüyüşle birlikte,  harekatta görev alan Mehmetçiklerin zafere ulaşması için dua edilip şehit ve gaziler için mevlit okutuldu. Programa siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları da destek verdi.  Çayıralan Pazar yerinden başlatılan yürüyüş, Cumhuriyet caddesi, Şehit Yarbay Yusuf Turgut caddesi ve Atatürk caddesi boyunca devam ederken Merkez Aşağı Camii önünde son buldu. Yürüyüşe tüm okulların öğrencileri, öğretmen ve yöneticileri ile Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüş yapan vatandaşlar çeşitli sloganlar atarak tekbir getirdi. Aşağı Camii önünde imam hatip tarafından Kur’an-ı Kerim okunması, Saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ardından İlçe Müftü Vekili Çandır Müftüsü Mehmet Özcan tarafından dua edildi. Günün anlam ve önemine istinaden Şehit Ali Mehmet Vurel İmam Hatip Lisesi Müdürü Zekeriya Han bir konuşma yaptı.  Han “Evvel Allah'ın izniyle Türk Ulusu olarak yüzyıllardır ayaktayız ve ayakta kalmaya da devam edeceğiz. Rabbim şu an Afrin'de vatan savunması için mücadele eden tüm askerlerimizin yardımcısı olsun. Tüm şehitlerimize Allahtan rahmet dilerken, yakınlarına da sabır diliyorum” dedi. Öğrenciler tarafından şiirlerin okunduğu program, Cuma namazı öncesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından okutulan mevlüdü şerifin ardından sona erdi.  

            Yürüyüşe Çayıralan Kaymakamı Fatih Eroğlu, Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner, Siyasi parti ilçe başkanları ve üyeleri, Milli Eğitim ilçe yöneticileri, öğretmen ve öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 302 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 380 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 366594 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.80.177.176
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com