Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3429 Satış : 5,3526 Alış : 4,8698 Satış : 4,9021 Alış : 3,0963 Satış : 3,1368
  GÜNCEL / TÜRK KADINI TOPLUM HAYATINDA MÜSTESNA BİR YERE SAHİP OLMUŞTUR!
   
 
11.03.2018 tarihinde eklendi
503 defa okundu
TÜRK KADINI TOPLUM HAYATINDA MÜSTESNA BİR YERE SAHİP OLMUŞTUR!

AK PARTİ AR-GE BAŞKAN YARDIMCISI DR. OSMAN COŞKUN

 AK Parti AR-GE Başkan Yardımcısı Dr. Osman Coşkun; “Bu millet Kurtuluş Savaşı'nda evladının üzerindeki örtüyü top mermisinin üzerine örten Yanığın Emine'leri, Şerife Bacıları, Erzurumlu Nene Hatun'ları, 15 Temmuz'da arkasında bıraktığı yaşlı annesini düşünmeden ihanete karşı duran Sarıkayalı şehit Yıldız Gürsoy'u, evladını evinde bırakıp şahadete yürüyen Özel Harekat Komiseri Demet Sezen'i, , Afrin kahramanı yiğitlerin annelerini ve daha nice kahraman Türk kadınını unutmayacaktır” dedi.

 Coşkun, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, Türk kadınının dün olduğu gibi bu gün de milleti, ailesi ve insanlık için hiçbir zaman fedakarlık yapmadan çekinmediğini, her zaman anne ruhu ile yeri geldiğinde can vermekten çekinmeyecek kadar yiğit bir yüreğe sahip olduğunu söyledi.

 Yeryüzünde kadına hak ettiği değeri İslamiyet'in verdiğini hatırlatan Coşkun; “Kadın, İslamiyet'te ayaklarının altında cennetin gizlendiği kıymetli bir değer yargısı, aileyi bütün kılan yeri doldurulmaz bir olgu, milletin nazarında ise müstesna bir yere sahip hazine olmuştur” dedi.

 “Yeri geldiğinde canını vermekten geri durmayan Türk kadınının, Kurtuluş Savaşı'ndan 15 Temmuz ihanet gecesine; vatan müdafaası söz konusu olduğunda da kahramanca mücadele etmiştir” diyen Coşkun; “Bu millet Kurtuluş Savaşı'nda evladının üzerindeki örtüyü top mermisinin üzerine örten Yanığın Emine'leri, Şerife Bacıları, Erzurumlu Nene Hatun'ları, 15 Temmuz'da arkasında bıraktığı yaşlı annesini düşünmeden ihanete kafa tutan Sarıkayalı şehit Yıldız Gürsoy'u, evladını evinde şahadete yürüyen Özel Harekat Komiseri Demet Sezen'i ve daha nice kahraman Türk kadınını unutmayacaktır” diye konuştu.

Coşkun, Türk kadınının, kurulan ilk Türk devletinden bu yana devletin kuruluşundan ve yönetiminde daime erkeğin yanında yer aldığını ve kadına en iyi değerin İslamiyet döneminde verildiğini ifade etti.

Coşkun şunları söyledi: “Kurtuluş Savaşı'nda vatanımızın bağımsızlığı için erkeğiyle cepheden cepheye koşan Türk kadını, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla toplumsal yaşamda yerini almıştır. Kadınlarımız, bir anne olarak kültürlü ve sağlıklı nesiller yetiştirme gayretiyle güçlü bireylerden oluşan aileler ve bu ailelerden oluşan gelişmiş sağlıklı ve güçlü bir toplum inşa etmek gibi ulvi bir görev üstlenmekte ve mensup olduğu meslek dalında canla başla çalışarak, içinde bulunduğu topluma faydalı olmaya çalışmaktadır. Hayatımızın her anında varlıklarıyla bizleri onurlandıran, ihtiyacımız olduğunda desteklerini esirgemeyen, bizleri eğiten, yetiştiren, yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren tüm fedakar kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum. Afrin başta olmak üzere ülkesinin bekası için canla, başla mücadele eden kahraman askerlerimize Allah'tan muvaffakıyetler dilerken tüm annelerimizi saygıyla selamlıyorum" diye konuştu.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 347 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 431 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 379864 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 34.234.76.59
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com