Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3429 Satış : 5,3526 Alış : 4,8698 Satış : 4,9021 Alış : 3,0963 Satış : 3,1368
  GÜNCEL / TSK Güçlendirme Vakfı, Özü Savunma Sanayi Olan İlk ve Tek Vakıftır.
   
 
11.03.2018 tarihinde eklendi
539 defa okundu
TSK Güçlendirme Vakfı, Özü Savunma Sanayi Olan İlk ve Tek Vakıftır.

                TSK Güçlendirme Vakfı 17 Haziran 1987 tarih ve 3388 sayılı kanuna uygun olarak kurulmuş ve 26 Eylül 1987 tarihinde faaliyetine başlamıştır. Vakfımız özel yasa ile kurulmuş, özü savunma sanayi olan ilk ve tek vakıftır.

                Vakıf Mütevelli Heyeti Başkanı Sayın Cumhurbaşkanımızdır. Heyetin diğer üyeleri, Milli Savunma Bakanı, Genel Kurmay II. Başkanı, Savunma Sanayi Müsteşarı ve Milli Savunma Bakanlığı Müsteşarıdır.

                Türk Silahlı Kuvvetlerini güçlendirme vakfı senedine göre vakfın amacı; milli harp sanayimizin geliştirilmesi, yeni harp sanayi dallarının kurulması, harp silah, araç ve gereçlerinin satın alınması suretiyle Türk Silahlı Kuvvetlerinin savaş gücünün artırılmasına katkıda bulunmak üzere milletimizin8 maddi ve manevi desteğini sağlamaktır.

                Esas amaçlarından biride Türk milleti ile Türk Silahlı Kuvvetleri arasında ki gönül bağını devam ettirmek olan Büyük Türk Milletinin vakfı Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı, kuruluşundan bu güne kadar büyük Türk milletinin bağışlarıyla yarattığı değerlerin, kuruluş amacımıza uygun olarak kullanılması ve aziz milletimizin bağışladığı her bir kuruşun, tarihimizden gelen milli anlayışımız ile örf ve adetlerimize uygun olarak silahlı kuvvetlerimizin güçlenmesi amacıyla kullanılması en büyük çabamızdır.

                Vakıf bağlı ortaklarımız olan ve savunma sanayimizin amiral gemilerinden ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR ve ASPİLSAN ülke ekonomisine doğrudan katkı sağlarken, milli projelere verdiği destekle de savunma sanayide dışa bağımlılığı en aza indirmek üzere çalışmalarını sürdürmektedir.

                Vakıf kanunu ve senedine göre icra ettiğimiz faaliyetler içerisinde en önemli husus varlığımızın temelini oluşturan değerli bağışlarınızdır. “Bağış toplayan değil, bağış kabul eden” bir anlayışla vatandaşlarımızla kurduğumuz gönül bağı, vakfımıza olan güven duygusunun her geçen gün artmasını sağlamaktadır.

Kamuoyunu saygıyla duyurulur.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 350 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 431 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 379867 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 34.234.76.59
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com