Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3429 Satış : 5,3526 Alış : 4,8698 Satış : 4,9021 Alış : 3,0963 Satış : 3,1368
  GÜNCEL / İL ÖZEL İDARESİ YATIRIMLARI MASAYA YATIRILDI
   
 
11.03.2018 tarihinde eklendi
587 defa okundu
İL ÖZEL İDARESİ YATIRIMLARI MASAYA YATIRILDI

Yozgat Valiliği İl Özel İdaresi tarafından 2002-2017 yılları arasında yapılan yatırımlar masaya yatırıldı.

         İl Özel İdaresi 2002-2017 Bilgilendirme Toplantısı, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Vali Kemal Yurtnaç, Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer, Abdulkadir Akgül ve Ertuğrul Soysal, il ve ilçe belediye başkanları, ilçe kaymakamları, il genel meclisi başkan ve üyeleri ile köy ve mahalle muhtarlarının katılımı ile yeni valilik binası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

         Toplantıda İl Özel idaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık 2002-2017 yılları arasında il geneline yapılan yatırımlar hakkında sunum yaptı.

         Sunum sonrası Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ başkanlığında oluşturulan heyet toplantıya katılan köy muhtarlarının sorunlarını dinledi.

         Daha sonar İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Muammer Yanık muhtarlardan gelen sorun ve taleplere yanıt verdi.

         Vali Kemal Yurtnaç toplantı sonrası yaptığı değerlendirme konuşmasında, göreve başladığında ilk üç ay il müdürleri ile birlikte ilçe, belde ve köyleri gezerek muhtarlarla toplantı yaptığını hatırlatarak, “Muhtarlar toplantısının ardından bir kitapçık oluşturduk ve bu kitapçık bizim yol haritamız oldu. Toplantıdan bir sene sonra da müdür arkadaşlarımız neler yapıldı neler yapılamadı onun hesabını verdiler. Şimdi burada söylediğiniz tekrar dile getirdiğiniz sorunları teker teker gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Muhtarlar toplantısına da her ay bir ilçede olmak üzere devam ediyoruz” dedi.

       “Sunum sonucuna baktığımızda Bütçemizin yüzde 79'u yatırıma gitmiş” diyen Vali Yurtnaç; “ Bu çok güzel bir rakam. Özel İdare biliyorsunuz köy hizmetlerinin eski görevini yapıyor. Köy hizmetleri gibi merkezde teşkilatlanmış ama yerelde çalışan bir teşkilatımız vardı. Bütçesinin yüzde 90'ı personele, yüzde 10'u yatırıma gidiyordu. Son 15 yıldan beri eski parayla 901 trilyon gibi bir para köylerimizin, ilçelerimizin genel alt yapısına harcanan bir miktar var. Biz bunları takip ediyoruz. Sadece il müdürlüklerinin kendi yaptığı çalışmalarla kalmıyor. Gerek inşatların denetimi, gerek yapılan su ve yolların denetimi biz zaman içerisinde arkadaşlarımızla beraber gidiyoruz buraları denetliyoruz. Amacımız daha kaliteli hizmeti ortaya koymak. Gerek bizim, gerek ilçe kaymakamlarımızın gerekse il müdürlerimizin kapıları her zaman sizlere açık. Sizlerden gelen talepleri en iyi şekilde karşılamak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

       Vali Yurtnaç'ın konuşmasının ardından Yozgat Milletvekilleri Yusuf Başer, Abdulkadir Akgül ve Ertuğrul Soysal 2002-2017 yılları arasında Yozgat'a yapılan yatırımlar hakkında katılımcılara bilgi verdi.

         Toplantının kapanış konuşmasını yapan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ise, “Özel İdaremiz Yozgatımızın esasında yerel iktidarıdır. Yani bizim ilimizin meclisi il genel meclisi. Bu meclisin icra organı da özel idare genel sekreterliği ve valimizin başkanlığında kaymakamlarımız ve diğer çalışanlarımızla, kurumlarımızla hep beraber Yozgat için koşuyoruz. Muhtarlarımızı da özel idarenin ayrı bir icra organı olarak kabul ediyorum. Çünkü arazideki tüm iş ve işlemleri merkeze aktaran ve çalışmaları hızlandıran onlardır. Onlarda büyük rol oynuyorlar. Biz hepimiz beraber çalışıyoruz. Muhtarımız, il genel meclis üyelerimiz, kaymakamlarımız, valimiz, il özel idaresi genel sekreterimiz, ilimizde görev yapan tüm birim ve kurumlar, milletvekili arkadaşlarımız ile esasında bir bütün olarak biz Yozgat için üretmek, sorunları çözmek, ihtiyaçları tespit etmek ve gidermek vazifesi üzerinde olan kişileriz. Yozgat'ta bu güne kadar iyi işler yaptığımıza inanıyorum. Eksiklerimiz elbette var. Onların üzerinde de durmak hepimizin ortak vazifesi” ifadelerini kullandı.

         Başbakan Yardımcısı Bozdağ konuşmasının ardından muhtarlardan gelen sorulara tek tek cevap vererek her ay bir kurumun bilgilendirme toplantısı yapacağını sözlerine ekledi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 351 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 431 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 379868 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 34.234.76.59
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com