Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3611 Satış : 5,3708 Alış : 4,7147 Satış : 4,7459 Alış : 3,1013 Satış : 3,1419
  GÜNCEL / KÖY ZİYARETLERİ KALDIĞI YERDEN DEVAM
   
 
08.04.2018 tarihinde eklendi
385 defa okundu
KÖY ZİYARETLERİ KALDIĞI YERDEN DEVAM

Vali Kemal Yurtnaç, ekibi ile birlikte Boğazlıyan ilçesine bağlı Balkan göçmeni Çakmak köyünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

         Her fırsatta ilçe, belde ve köy ziyaretleri yaparak vatandaşlarla iç içe olan Vali Yurtnaç, bu hafta Cuma ziyaretini Çakmak köyüne yaparak vatandaşların ve köyün sıkıntılarını dinledi.

         Sırasıyla Çakmak İlk ve Ortaokulu, Kuran Kursu ve sağlık ocağını ziyaret ederek incelemede bulunan Vali Yurtnaç, Cuma Namazı sonrası köy halkı ile bir araya geldi.

         Havaların ısınması ile birlikte yatırım, bakım ve onarım çalışmalarının başladığını belirten Vali Yurtnaç, “Çakmak köyü gerçekten bakımlı, güzel ve sevimli bir köy. Ana yola yakın, düz bir arazisi var. Havaların ısınmasıyla birlikte çalışmalara başladık. İnşallah 2019 yılı sonuna kadar tüm köylerimizin parke taş döşeme işlemi bitmiş olacak. Köylerimizin çöpleri toplanıyor artık. Baktığımız zaman köylerimiz tertemiz, sokaklarda, caddelerde çöp göremiyoruz. İnşallah köylerimizin altyapı sorunlarını da en kısa zamanda çözeceğiz” dedi.

         Köy yollarının asfaltla buluşacağını ifade eden Vali Yurtnaç, “Geçtiğimiz yıl İl Özel İdaresi bünyesine kurduğumuz 240 tonluk asfalt plenti faaliyete geçti. Geçen sezon kendimiz ürettiğimiz asfalt ile Doğankent-Karayakup arasında bulunan 16 kilometrelik yolumuzu sıcak asfaltla buluşturduk. Bu sene yine beldeyken köy statüsüne düşmüş, trafik yoğunluğu olan ve nüfusu fazla olan köylerimizden başlayarak gurup yollarını sıcak asfaltla buluşturacağız. Bu sene merkez, ilçe, belde ve köylerimiz için yoğun bir çalışma temposu bizleri bekliyor. Devletimizin, hükümetimizin, Başbakan Yardımcımız Bekir Bozdağ ve milletvekillerimizin desteği, çalışma arkadaşlarımızın da gayreti ile inşallah Yozgat bütün olarak ilçe, belde ve köyleri ile beraber orta vadede daha güzel, daha yaşanabilir bir şehir olacak. Bir taraftan yapılan yatırımlarla, bir taraftan hızlı treni, havaalanı ile diğer taraftan termal zenginlikleri ve yeni kurulacak olan OSB ile Yozgat büyüyecek, gelişecek ve hem ilimiz hem de ülke ekonomisine önemli katkı sağlayacak” diye konuştu.

         Vali Yurtnaç ve beraberindekiler Çakmak köyü ziyaretinin ardından Boğazlıyan'a geçerek Gazipaşa Ortaokulunda incelemede bulundu.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 302 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 380 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 366594 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.80.177.176
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com