Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,3429 Satış : 5,3526 Alış : 4,8698 Satış : 4,9021 Alış : 3,0963 Satış : 3,1368
  GÜNCEL / Almanya Çokradanlılar Derneğinden Sılaya Büyük Hizmet
   
 
22.04.2018 tarihinde eklendi
1261 defa okundu
Almanya Çokradanlılar Derneğinden Sılaya Büyük Hizmet

Dernek,102 Bin Tl Harcayarak 400 Metre Mezarlık İhata duvarı yaptırdı.

                2016 yılında mezarlık yanından bir arsa satın alarak mezarlığı genişleten yeni yeni mezarlığın ihata duvarını beton olarak yaptıran Almanya Çokradanlılar Derneği bu ise eski mezarlığın 400 metre ihata duvarını yaptırdı.

                Cuma günü Cuma namazına müteakip mezarlık alanında törenle ve dualarla yapılan hizmetin açılışını yapan Dernek Başkanı Fikret Sayın, bundan sonra her yıl yeni bir hizmeti Çokradan’a kazandıracaklarını söyledi.

                Mezarlıkta yapılan açılış töreninde Çokradan Merkez Camii İmam Hatibi İhsan Sevgi tarafından Kur-an’ı Kerim okunurken, Çandır Müftüsü Çayıralan Müftü Vekili Mehmet Özcan tarafından dua yapıldı.

                Yapılan törende bir konuşma yapan Almanya Çokradanlılar Dernek Başkanı Fikret Sayın; derneğin tarihçesiyle söze başlayarak açıklamasına şöyle devam etti: “derneğimizi 1996 yılında kurduk ve 22 senedir faaliyetlerimize devam ediyoruz. Bu zamana kadar eğitime büyük emek verdik ve vermeye devam ediyoruz. Zengin fakir ayırt etmeden bütün üniversite okuyan öğrencilerimize burs verdik” dedi.

                Şu anki yönetim olarak göreve gelir gelmez köye bir çeşme yaptırdıklarını dile getiren dernek başkanı Fikret Sayın; “Gerçekten birlik ve beraberliği ben burada hissettim. Allah hepinizden razı olsun.  Bu birliğimizi bozmadıkça, her sene hizmetlerimize devam edeceğiz. Proje talep sizden hizmet bizden olacak.” dedi.

                Mezarlıkla ilgili olarak 2016 yılında mezarlık yanındaki arsayı satın alıp yeni mezarlık olarak dahil ettiklerini bildiren Sayın; “Bu yeni mezarlığın Beton ihata duvarını 2016 yılında yaptırmıştık. 2018 yılında ise eski mezarlığın yaklaşık 400 metre taşla örülü ve bir çok yeri yıkılmış duvarını temizleyin yerine beton ihata duvarını yaptık. Yapım işimizde Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner’de araç takviyesiyle çalışmalarımızın yanında oldu. Ayrıca başkanımız tarafından temin edilen ağaçları hanım kardeşlerimizin de yardımıyla toprakla buluşturduk. Dikilen ağaçların kurumaması için ise damlama sulama sistemini de kurduk” dedi.

                Yapılan hizmetin karşılığı olarak 102 Bin TL para harcadıklarını söyleyen Dernek Başkanı Fikret Sayın; “yaptığımız bu hizmette özellikle hanım kardeşlerimize ben huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. İşe başladığımız günden işin bitimine kadar bizleri yalnız bırakmadılar.  İşçilerimizin yemeklerinden çayına, pastasından böreğine kadar ikramlarını esirgemediler. Kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Ayrıca çok cüzi bir kâr ile işimizi tamamlayan Adem Usta ve ekibine, vatanını, toprağını unutmayan dernek üyelerimiz ve tüm gurbetçilerimize ve emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum” dedi.

                Tören sonunda Dernek Başkanı Fikret Sayın tarafından yaptırılan plaketler, emeği geçenlere takdim edildi.

                Açılış programına Ak Parti İlçe Başkanı Arif Akpınar, Çandır Müftüsü Mehmet Özcan, Tapu Müdürü Özdemir Kılınç, Nüfus Müdürü Vehbi Şahin, İl Genel Meclis üyesi Abdulbaki Karataş ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 366 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 431 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 379883 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 34.234.76.59
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com