Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7921 Satış : 5,8025 Alış : 5,1626 Satış : 5,1968 Alış : 3,3115 Satış : 3,3548
  GÜNCEL / “Yozgat Tarihine Yolculuk” projesi kapsamında öğrenciler ilçemizi ziyaret ettiler
   
 
13.05.2018 tarihinde eklendi
1287 defa okundu
“Yozgat Tarihine Yolculuk” projesi kapsamında öğrenciler ilçemizi ziyaret ettiler

            Sorgun Şehit Nusrat Atmaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarih öğretmeni Mehmet Öskan öğrencileri ile birlikte “Yozgat Tarihine Yolculuk” adlı ilimiz de bulunan tarihi eserlerinin yer aldığı bir fotoğraf sergisi yapmıştır. Bu sergide il merkezinde ve çeşitli ilçeler de bulunan tarihi eserlere yer verilmiştir. Sergilelen eserlerden biri de ilçemizde bulunan Çerkezbey Türbesi olmuştur. Sorgun Şehit Nusrat Atmaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tanıttıkları eserleri görmek için çıktıkları gezide ilçemize de uğradılar.

            Proje Koordinatörü Mehmet Öskan ve Meslek Dersleri öğretmeni Esme Şahin ile birlikte ilçemize gelen kız öğrencilerimiz Çerkezbey türbesini ve Aşağı Merkez Camii’ni ziyaret ettiler. Bu esnada projede türbenin tanıtımını yapan Tarih Öğretmeni Mehmet Özkan tarafından  öğrencilerimize tekrar bilgilendirme yapıldı.                        Tarih öğretmen Mehmet Öskan yaptığı açıklamada “Projemizi Yozgat'ta bulunan ve az bilinen veya hiç bilinmeyen eserleri tanıtmak üzere planladık” diyerek proje hakkında bilgi verdi. Özkan; “Bu kapsam da Yavuz Sultan Selim'in Mısır seferine giderken yaptırdığı Karabıyık Köprüsünü, Yozgat merkezde bulunan ve pek bilinmeyen Çeşka Kalesi'ni, Osmanpaşa Kasabasında bulunan ve Ahmet Yesevi Hazretlerinin öğrencisi olan Emirci Sultan Hazretlerini ve daha bir çok eserinizi tanıttık. Tanıttığımız eserlerden biri de 7 yıl mutluluk ile görev yaptığım Çayıralan ilçemizde bulunan türbemizdi. Bu türbeyi canlı görmek için buraya geldik. Bu konuda yardımcı olan başta okul idaremize, Sorgun Belediyesine, bize misafirperverlik gösteren Çayıralan, Çandır ve Sarıkaya Belediyelerimize ve kıymetli başkanlarına ayrıca Çayıralan Şehit Ali Mehmet Vurel AİHL ve Çandır Yıldırım Yılmaz AL müdürlerine çok ama çok teşekkür ediyorum” dedi.

            Çayıralan’a ziyaret gerçekleştiren Sorgun Şehit Nusrat Atmaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri türbe ziyareti ardından Şehit Ali Mehmet Vurel AİHL’sini de ziyaret ederek Okul Müdürü Zekeriya Han ile bir süre sohbet ettiler.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 436 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 482 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 416195 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.95.23.35
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com