Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7921 Satış : 5,8025 Alış : 5,1626 Satış : 5,1968 Alış : 3,3115 Satış : 3,3548
  GÜNCEL / İlçemizde Halk Eğitim Sergisi Açıldı
   
 
13.05.2018 tarihinde eklendi
837 defa okundu
İlçemizde Halk Eğitim Sergisi Açıldı

2017-2018 Eğitim Öğretim Yıl Sonu Kurslar Bazında El Sanatları kurslarında kursiyerlerin el emeği göz nuru diye adlandırdığı yıl sonu sergisinin Çayıralan'da  açılışı yapıldı. Açılışla birlikte kursiyerlere katılım belgeleri dağıtıldı. 

Seride, Dropaj tekniğiyle kadın bluz dikimi, kadın giysi dikimi, çocuk üst giysileri dikimi ve el sanatları alanında; basit nakış iğne teknikleri, elde beyaz iş çeyiz ürünleri hazırlama kurslarında özveriyle çalışan kursiyer ve usta öğrencilerin yardımıyla hazırladıkları eserler sergilendi. 

Sergide açılış konuşması yapan Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Veyis Altuntaş, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü olarak açılan ve devam eden kurslar hakkında bilgi verdi.  Mesleki ve Teknik kurslarında; 15 tane kurs açıldığını ve  toplamda 350 kursiyerin kurslara katıldığını, Sosyal ve Kültürel alanda 4 kursun açıldığını ve 82 kursiyerin kurslara katılım gösterdiğini, Okuma Yazma kursu olarak da 7 adet kursun açıldığını ve 112 kursiyerin kurslara katılarak belge almaya hak kazandığını  ve toplamda bu yıl sonu itibariyle Halk Eğitim Merkezince açılan 30 kurstan 560 kursiyerimiz faydalandığını söyledi.

Halk Eğitiminin tanımı hakkında bilgi aktaran Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Veyis Altuntaş; “Halk eğitimi; örgün eğitim sistemine hiç girmemiş, örgün eğitimin herhangi bir kademesinde bulunan (ilk veya orta öğretimde) yada bu kademelerden çıkmış bireylere; gerekli bilgi beceri ve davranış kazandırmak için, örgün eğitimin yanında veya dışında, onların ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda; ekonomik, toplumsal ve kültürel gelişmelerini sağlayıcı nitelikte, çeşitli süre ve düzeylerde hayat boyu yapılan Eğitim Öğretim Üretim Rehberlik ve Uygulama etkinliklerinin tamamıdır” dedi.

 

            Çayıralan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde açılan sergi ve belge dağıtım törenine Çayıralan Belediye Başkanı Vekili Ömer Osman Bekyürek, Garnizon Komutanı Savaş Serbes, Ak Parti İlçe Başkanı Arif Akpınar, Daire amirleri ve kursiyerlerle birlikte  aileleri katıldı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 444 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 482 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 416203 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.95.23.35
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com