Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,4177 Satış : 5,4275 Alış : 4,7633 Satış : 4,7949 Alış : 3,1173 Satış : 3,1581
  GÜNCEL / Din görevlilerinden sahur programı
   
 
28.05.2018 tarihinde eklendi
747 defa okundu
Din görevlilerinden sahur programı

                Bizlere, değerlerimizi, sorumluluklarımızı, kendimize çeki düzen vermemizi sağlayan ilkeleri, ahlak ve fazilet ölçülerini, dostluk, arkadaşlık, akrabalık ve komşuluk ilişkilerimizi, fakirleri, kimsesizleri, aç ve açıkta olanları, mazlum ve mağdurları, kardeşliğimizi, ümmet olma bilincimizi yeniden hatırlatmaya vesile olan Ramazan ayı münasebetiyle, Çayıralan İlçe Müftülüğü Din Görevlileri tarafından Sahur Programı düzenlendi.

                Merkez Aşağı Camii altında yer alan Gençlik Merkezi’nde düzenlenen Programa Çayıralan Kaymakam Vekili  Fatih Eroğlu, Konuklar  Belediye Başkanı Muammer Çetin, Çayıralan Müftü Vekili Mehmet Özcan, Çayıralan Din Gönüllüleri ve gençler katıldı. Kaymakam Eroğlu, programda emeği geçenlere ve iştirak edenlere teşekkür etti.

                İlçe Müftü Vekili Mehmet Özcan ise Ramazan’da değişmek, onun etkili manevi ortamında değişimi gerçekleştirmek, murad-ı ilahi’ye uygun birer kul olarak sınavlardan geçmenin her bir müslüman için kuşkusuz en büyük bahtiyarlık olacağını, Ramazan’ın Kur’an ve Sünnetle oluşmuş geleneğini korumak gerektiğini, Ramazan’ın bizleri müspet anlamda değiştirmesi gerektiğini, bunun için lütuf ve ihsan ayı Ramazan’ın ruhaniyetine ve maneviyatına kendimizi bihakkın teslim etmemiz gerektiğini söyledi. Konuşmalar ardından topluca sahur yapılıp dua edildikten sonra sabah namazını kıldırmak üzere tüm imamlar görev yaptıkları camiilere dağıldılar.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 270 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 515 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 354390 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.159.44.54
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com