Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,6929 Satış : 5,7031 Alış : 5,2463 Satış : 5,2810 Alış : 3,2453 Satış : 3,2878
  GÜNCEL / Köylerimiz Sıcak Asfaltla Buluşuyor
   
 
01.07.2018 tarihinde eklendi
1291 defa okundu
Köylerimiz Sıcak Asfaltla Buluşuyor

            Çayıralan ilçe merkezinden başlamak üzere köy grup yollarına sıcak asfalt çalışmaları başladı.

            Çayıralan ilçe çıkışından Aşağı Tekke köyü istikamiteni sıcak asfalt yapılacak yolun sökümü başladı.

            Beraberinde Ak Parti İlçe Başkanı Arif Akpınar ve İl Genel Meclis Üyesi Bülent Akpınar ile sökümü yapılan yolda incelemede bulunan Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Abdulbaki Karataş; “2018 yılı itibariyle 3 km yolumuzu söküp sıcak asfalt yapacağız” dedi.

            2018 yılı Köydes projesi kapsamında 1 Milyon 350 Bin TL  sıcak asfalt için kaynak aktardıklarının altını çizen Karataş; “Sıcak asfaltın maliyeti çok yüksek. Kilometresi 450 Bin TL. Dolayısıyla bu yıl için 3 km. Sıcak asfalt yapabileceğiz. Ancak 5 yıllık bir çalışma ile Çayıralan’ın bütün köy grup yolları sıcak asfaltla buluşmuş olacak” dedi.

 

BİZİM PLANLAMAMIZ SEÇİM YATIRIMI DEĞİL, ÇAYIRALAN’IN REFAHIDIR

            “24 Haziran seçimleri öncesinde meydanlarda Çayıralan’ı sıcak asfaltla buluşturacağımızı söylediğimizde ilçedeki muhalif kesim: ‘yapamazlar. Sadece seçim vaadidir’ diye siyaset izlemişti. Oysaki bizim hiç bir vaadimiz seçim vaadi olmadı. Ak Parti olarak bu güne kadar neyi vaad etmiş isek yerine getirdik” dedi.

            Bakan Bozdağ ve milletvekillerinden Çayıralan olarak çok destek gördüklerini dile getiren Karataş; “Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ bey, Yozgat genelinde kaplama asfalttan verim alınamadığını ve her yıl söküp yeniden yapma ihtiyacı olduğu için, başta köy grup yolları olmak üzere sıcak asfalt yapıp, her yıl 10 km  kaplama asfalt yapılacağına 2-3 km sıcak asfalt  yapılarak kaliteyi yakalamamızı bizlere emretti. Bu miktarın önümüzdeki dönemlerde artarak devam edeceğine inancımız sonsuzdur. Ayrıca  Sayın Bakanımızın Yozgat İl Özel İdaresi olarak BSK Şantiyesi kurulmasında da çok büyük emeği oldu. Hizmetlerimizde her daim yanımızda olan Sayın Bakanımız Bozdağ ve Milletvekillerimize ilçem adına teşekkür ederim” dedi.

KÖYLÜLERİMİZE VERECEĞİMİZ RAHATSIZLIKTAN DOLAYI ŞİMDİDEN ÖZÜR DİLERİZ.

            Asfaltın yapılmasıyla birlikte Çayıralan Merkez -  Aşağı Tekke arasında ki yolun bir süreliğine tek şerit halinde trafiğe açılacağını ve  vatandaşların ulaşım konusunda sıkıntı çekeceğini dile getiren İl Genel Meclis Üyesi Karataş; “Özellikle gurbetçilerimizde ilçemize gelmeye başladı. İlçenin en kalabalık olacağı aylarda biz asfalta başlıyoruz. Tabiki bu durum vatandaşımızı rahatsız edecektir. Hatta bazı vatandaşlarımız; “bak işte durdular, durdular. Tam Gurbetçiler gelince yola başladılar” diyecektir. Ancak durum öyle değil. İlçemiz rakım olarak 1300 ve üzeri  yüksek bir rakımda.  Asfalt çalışmaları yapabilmek için ise gece ısı değerinin 10-15 derecenin altını düşmemesi gerekiyor. Bu sebeple Çayıralan ilçesi olarak Temmuz ortası ve Ağustos ayı ortası 1 aylık dönemde ancak asfalt çalışması yapılabiliyor. Aksi halde yapılan asfalttan verim alınamıyor. Bu sebeple planlamamızı bu zamana getirdik. Tüm köylülerimiz ve gurbetçi vatandaşlarımızdan bizleri anlayacağını düşünerek hepsinden özür diliyoruz” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 193 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 399 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 453458 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.211.135.32
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com