Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7921 Satış : 5,8025 Alış : 5,1626 Satış : 5,1968 Alış : 3,3115 Satış : 3,3548
  GÜNCEL / 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikleri Kapsamında Binlerce Çayıralan’lı Pazar Yerinde Buluştu
   
 
16.07.2018 tarihinde eklendi
693 defa okundu
15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Etkinlikleri Kapsamında Binlerce Çayıralan’lı Pazar Yerinde Buluştu

            Dış odaklı FETO’cu hainler tarafından tertiplenen ülkeyi işgal planının ikinci yıl dönümünde binlerce Çayıralan’lı Pazar yerinde buluştu.

            Hafta boyunca devam eden programlar çerçevesinde Cuma günü tüm şehitler için Çayıralan Kaymakamlığı tarafından Merkez Aşağı Camii’nde mevlid programı düzenlenirken, Cuma namazı çıkışı Şehit Ali Mehmet Vurel’in mezarı İlçe Kaymakamı Yusuf Melikşah Aydın ve ilçe protokolü tarafından ziyaret edilip, kabri başında dua edildikten sonra akabinde şehidin ailesine ziyaret gerçekleştirildi.

            15 Temmuz Pazar günü düzenlenen program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlarken,  programın sunuculuğunu Şehit Ali Mehmet Vurel İmam Hatip Lisesi Müdürü Zekeriya Han yaptı.

            15 Temmuz 2018 Pazar günü akşam saat 21:00’de başlayan 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı gece geç saatlere kadar devam etti.

            İlçemiz Pazar Yerinde düzenlenen programa İlçe Kaymakam Vekili Yusuf Melikşah Aydın, Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner, Şehit Ali Mehmet Vurel’in annesi Makbule Vurel, Abisi Eyüp Vurel ve ailesi, Ak Parti İlçe Başkanı Arif Akpınar, MHP Çayıralan İlçe Başkanı Bünyamin Uğurlu, daire amirleri ve binlerce vatandaş katıldı.

            Çokradan İmam Hatibi İhsan Sevgi tarafından okunan Kuran tilavetinden sonra 15 Temmuz şehidi ilçemiz nüfusuna kayıtlı Ali Mehmet Vurel’in belgesel videosu izlendi. Şehidimizin belgeseli ekrana yansıtıldığında şehidimizin annesi ve vatandaşlar duygulu anlar yaşadılar.

            Sala eşliğinde tüm şehitlerin isimleri ekrana yansıtılırken, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ yaptı.

            Programın ara bölümlerinde 15 Temmuz belgeselleri vatandaşların izlenimine sunulurken, Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Şehitler Köprüsü’ndeki konuşması televizyon kanallarından ekrana yansıtıldı.

            Belediye Başkanı Yasin Şahiner ve İlçe Kaymakam Vekili Yusuf Melikşah Aydın birer konuşma yaptılar.

            Kaymakam Aydın konuşmasında tüm şehitleri anarken, “15 Temmuz gecesi, ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, Cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı” dedi.

            “Belki yeni bir Fetret devri” diyen Kaymakam Aydın, “belki yüz yıl sürecek bir kaosun ilk fırtınası servis ediliyordu. Ülke teslim alınacak, devlet teslim alınacak, millet esir alınacak ve birbirine kırdırılacaktı. Birinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en büyük felaket kapımızı çaldı” dedi.

            “15 Temmuz bir şok dalgasıdır” diyen Aydın; “Anadolu’ya yerleştiğimiz günden bu yana karşılaştığımız dördüncü büyük şoktur. 1.si Haçlı savaşlarıydı. 2. Moğol İstilasıydı. 3. Sü 1. Dünya Savaşı’ydı. 4. Süde 15 Temmuz saldırısıdır. Bu saldırının arkasında, Çanakkale’de ne kadar güç varsa o kadar güç, o kadar ülke vardır” şeklinde açıklamada bulunduktan sonra başta Ömer Halisdemir ve Ali Mehmet Vurel olmak üzere 249 şehidimize rahmet dileyerek konuşmasını sonlandırdı.

            Programda M.Akif Ersoy İlkokulu öğrencilerinin sergilediği semazen gösterisi ve ardından yine aynı okul öğrencisi Belinay Akçe tarafından ise İstiklal Marşı okundu.

            Konuklar İlköğretim Okulundan Öğretmenleri Fatma Ünalan yönetimindeki öğrenciler,  Şehit Ömer Halisdemir’in şehadetini anlatan “30 Kuş” isimli gösteri geceye damga vururken, gösteri bitiminde vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı.

            Çayıralan İmam Hatipleri tarafından şehitlik ve cihad üzerine ayet ve hadisler okunurken, Aşık Mustafa Çölkuşu, Saadettin Kayıhan ve Murat Pınarbaşı tarafından 15 Temmuz üzerine yazdıkları şiirlerini  okudular.

            Tüm katılımcılara Çayıralan Belediye’si tarafından çorba ikramı yapılırken, İlçe Vaizi Yusuf Şimşek yönetiminde tüm şehitler için, memleketin birliği ve dirliği için topluca dua edildi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 436 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 482 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 416195 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.95.23.35
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com