Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7921 Satış : 5,8025 Alış : 5,1626 Satış : 5,1968 Alış : 3,3115 Satış : 3,3548
  GÜNCEL / Son Tarih 31 Temmuz 2018
   
 
16.07.2018 tarihinde eklendi
835 defa okundu
Son Tarih 31 Temmuz 2018

ÇAYIRALAN BELEDİYE BAŞKANI YASİN ŞAHİNER, BELEDİYE BORÇLARINDA TAKSİTLENDİRME FIRSATI GETİRİLDİĞİNİ VE FAYDALANMAK İSTEYEN BORÇLU VATANDAŞLAR İÇİN SON BAŞVURU TARİHİNİN 31 TEMMUZ OLDUĞUNU DUYURDU

            Çayıralan Belediye Başkanı Yasin Şahiner, yürürlüğe giren 7143 sayılı vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında bilgiler verdi.

Çayıralan Belediye Başkanı Şahiner, yürürlüğe giren 7143 sayılı vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun hakkında gazetemize açıklamalarda bulunurken, faydalanmak isteyen vatandaşlar için son tarih hakkında uyarılarda bulundu.                 Şahiner, yapılandırma fırsatı ile vatandaşların Çayıralan Belediyesi'ne olan birikmiş borçlarının ödenmesi noktasında büyük kolaylıklar getirildiğini ve taksitlendirme imkanı sağlandığını aktardı.

Şahiner, 18 Mayıs Pazartesi günü yürürlüğe giren “7143 Sayılı vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun” kapsamında, “Çayıralan Belediyesi'ne olan birikmiş borçlarını kolaylıkla ödenebilecek. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarımız başvurularını 31 Temmuz Salı gününe kadar şahsen veya posta aracılığıyla yapabilecekler” dedi.

Belediye Başkanı Şahiner yapılandırma hakkında yaptığı açıklamada, “Resmi Gazetede yürürlüğe giren 7143 Sayılı vergi ve diğer bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun ile vatandaşlarımızın Çayıralan Belediyesine olan borç ödemelerine taksitlendirme imkanı sunulmuştur. Bu yapılandırma kanununun, önceki yapılandırmalardan en önemli farkı, daha evvel yapılandırma kapsamına alınmayan kira ödemeleri ile gelir tarifesinde belirtilen ücretlerin de kanun kapsamına alınarak vatandaşa daha kapsamlı yapılandırma imkânı sunması. Gelir tarifesindeki tüm kalemler yapılandırma kapsamına girmekte. Yine vatandaşlarımızın Belediyemize olan kira borçları da bu kanun kapsamında taksitlendirilecek.   Kanun, Çayıralan Belediyesine olan idari para cezalarının haricindeki tüm borçları kapsıyor. Bu kapsamda taksitlendirmeye giren borçlar; vadesi 31/03/2018 tarihinden önce olan İlan-Reklam Vergisi, Haberleşme Vergisi, Yangın Sigorta Vergisi, Ecrimisiller, Harçlar, Gelir tarifesindeki tüm ücretler, kira ödemeleri, katı atık ücretleridir. borç bilgilerine ulaşmak isteyen vatandaşlarımız belediyemize bizzat gelerek veya 03547361031 nolu telefonu arayarak borçlarını öğrenebilirler” diye konuştu.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 436 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 482 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 416195 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.95.23.35
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com