Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,7921 Satış : 5,8025 Alış : 5,1626 Satış : 5,1968 Alış : 3,3115 Satış : 3,3548
  GÜNCEL / “ANADOLU MEKTEBİ” YOZGAT'IN FİKRİ MİMARI OLACAK
   
 
14.10.2018 tarihinde eklendi
359 defa okundu
“ANADOLU MEKTEBİ” YOZGAT'IN FİKRİ MİMARI OLACAK

Eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü´nün bir grup öğrenciyle üniversite düzeyinde başlattığı, sonra belirli sayıda lise öğrencisinin de bu projeye gönül vermesiyle ortaya çıkan "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları" projesinde Yozgat'ta 72 öğrenci gruba dahil olarak projeye destek verdi.

         Vali Kemal Yurtnaç ve Eksi Bakan Sami Güçlü, "Anadolu Mektebi Yazar Okumaları" projesi kapsamında projeye katılan öğrencilerle bir araya geldi.

         Milli Eğitim Müdürlüğü Toplantı salonunda öğrencilerle buluşan Güçlü, Yozgat'ta projeye destek veren öğretmenlerin tamamının gönüllü olarak devam ettiğini belirterek, “Yozgat'ta projeye başladığımız öğretmenlerden hiçbir eksilme olmadığını, 72 öğrencinin de projeye devam ettiğini duydum ve bu beni çok mutlu etti. Bizim için bu tür faaliyetler çok önemli. Hiçbir maddi beklenti içerisinde olmadan bu faaliyetin içerisinde yar alınıyor. Öğrencilerimize baktığımız zaman kamplara, gezilere, diğer illerde ki programlara katıldıklarını, verilen yazarların tüm kitaplarını eksiksiz okuduklarını görüyoruz. Bu bakımdan Yozgat, Anadolu Mektebinin sağlam bir şehri olarak bizleri sevindiriyor” dedi.

         Vali Kemal Yurtnaç ise, Eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü'ye vermiş olduğu bu emeklerden dolayı teşekkür ederek, “Bazı insanlar emekli olduktan sonra köşesine çekilir. Bazı insanların ise emekliliği ölümle birliktedir. Bunun en güzel örneklerinden bir tanesi Eski Tarım ve Köyişleri Bakanı Sami Güçlü'dür. Bakanlık yapmış, kariyerinin zirvesine çıkmış, emekli olmuş ama ülkemizin entelektüel tabakasını oluşturmak için kendini gençlere adamış. Bu tür örneklerin ülkemizde çoğalması lazım” dedi.

         Projeye katılan gençlere hitap eden Vali Yurtnaç, “Sevgili gençler, sizler hem ülkemizin hem de Yozgat'ın geleceğisiniz. Sizlere emek harcanıyor, zaman harcanıyor, başınızda hocalarınız sizlerin daha iyi yerlere gelebilmeniz için üzerinize titriyor. Gençlerimiz kitabın kokusunu içine çeksin, kitaba dokunsun istiyoruz. Bu işi hayatında öncelik haline getirsin istiyoruz. Onun için ilimden, irfandan, okumaktan geri durmayacağız. Sizler bu ilin, bu ülkenin geleceğini şekillendirecek insanlar olarak kendinizi görün ama bu sizi asla kibirlendirmesin. Siz gençlerimize ilimiz tüm imkanlarını sunmaya hazırız. Yeter ki samimi bir şekilde çalışmalarınızı devam ettirin” diye konuştu.

         Şimdiki gençlerin arasından ilerde söz sahibi olacak insanların çıkacağını belirten Vali Yurtnaç, “Sizler şehrin entelektüel tabakasını oluşturacaksınız. Bir şehrin entelektüel tabakası o şehre yön veren insanlardan oluşur. Bunların hepsini bir araya topladığımızda ise ülkeye yön veren insanlar ortaya çıkar. Bu maksatla bu çalışmayı çok değerli görüyorum. Onun için öğrenci ve öğretmenlerimizle beraber olacağız. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize bu projeyle bizimde bir katkımızın olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

         ANADOLU MEKTEBİ PROJESİ YOZGAT'IN GELECEĞİNİN TEMELİDİR

         Yozgat'ta gençlerin kimlik ve kişilik oluşumlarının sağlanması açısından böyle bir çalışma başlattıklarını ifade eden Vali Yurtnaç, “Eski Tarım ve Köyişleri Bakanımız Sami Güçlü'nün fikri ile ortaya çıkan Anadolu Mektebi Yazar Okumaları projesi ile 30 ilde öğrencilerimiz yazar okumaları yapıyor. Bu sayede entelektüel birikim artacaktır. Yozgat'ta da bu proje bir buçuk yıldan bu yana devam ediyor ve 72 öğrencimiz çeşitli yazarların kitaplarını okuyarak özetini çıkartıp tahliller yaptılar. Böylelikle bilgili, ilim irfan sahibi bir gençliğin temelleri de ilimizde atılmış oldu. Yarın Yozgat'ta siyaset yapacak, idarecilik yapacak, toplumda kanaat önderi olacak insanların temelinin atıldığı bu projede sayıya önem verilmesi gerekmiyor. Kaliteye ve gönüllü çalışmaya önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu vesile ile projenin mimarı olan Eski Tarım ve Köyişleri Bakanımız Sami Güçlü'ye teşekkür ediyor, Yozgat'a yapmış olduğu desteklerden dolayı minnet ve şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 436 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 482 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 416195 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.95.23.35
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com