Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / CODAR “12’İNCİ BAL VE KÜLTÜR FESTİVALİNİ ÇOK SÜPRİZ ŞEKİLDE YAPACAĞIZ
   
 
25.08.2019 tarihinde eklendi
643 defa okundu
CODAR “12’İNCİ BAL VE KÜLTÜR FESTİVALİNİ ÇOK SÜPRİZ ŞEKİLDE YAPACAĞIZ

Belediye Başkanı Ömer Codar İlçemizde Düzenlenen 11’inci Kültür Festivalini  Değerlendirirken, İlçe Siyasetçilerini De Birlik Olmaya Davet Etti

                Festivalimiz düşündüğümüz gibi planladığımız gibi oldu. Amacımız İlçemizde üretilen yöresel ürünlerimizi orda pazarlamayı ve festivale katılan insanlara tanıta bilmekti amacımız buydu. Bunu tanıtırken de İlçemizi Ülke genelinde tanıtmaktı çok şükür de hesapladığımız gibi de oldu.

                 Geçmiş yıllara nazaran bu sene biraz farklılık yaptık festival de şöyle bir farklılık yaptık bu gibi festivallerde önemli olan satışa sunduğun yöresel ürünlerin hep bir arada fuar anlamında olması lazım. Belediye olarak 15 tane stant yaptırdık bunların hepsini orda çok cüzi sembolik rakamlara kiraya verdik .Bu sayede satıcı aynı yerde aynı bir güzergah üzerindeler, alıcılar satıcıları nerde bulabileceğini biliyor orda güzel bir düzen sağladık. Festival günü İlçemize 350.000 bin lira bir ciro oldu. Yani Festivalden dolayı İlçemize 350.000 bin lira giriş oldu çokta hoşumuza gitti amacımızda buydu.       

                Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun İlçemize gelmesinden ve ziyaret etmesinden dolayı gerçekten bir farkındalık oldu. Ulusal basın bizimle doğrudan ilgilendi. Genel başkanımızın ağzından Çayıralan balının çok kaliteli olduğunu anlatması bizim için çok hoş bir şeydi tabi kendisi de tattı ona göre söyledi öyle boş bir söylem değildi. Katılım anlamında genel düşünceyi söylüyorum çok farklı geçmişe yönelik şimdiye kadar yapılan biz 11'incisini yaptık 10 festivalden çok farklı olduğu vatandaşlarımız hep söyledi.

                Amacımız 2020'deki bal ve kültür festivalimizi bu sene yaptığımız bal ve kültür festivalinden bir adım daha öne çıkara bilmek, daha düzenli yapabilmek. İlçe ekonomisine daha nasıl daha fazla bir katkı sağlaya biliriz onun hesaplarını şimdiden yapıyoruz. Bu festivalde eksiğimiz neydi öbüründe nasıl tamamlarız diye bunların istişaresini yapıyoruz inşallah daha güzel olacak. Bu tabi tek başıma benim yaptığım bir şey değil. Ben burada bir simgeyim, yönetici bir sıfatım var tabi bunu dolduran katmanlar var Belediye Encümeni vardır Belediye Meclisi vardır Belediye personelimiz ve halkımız vardır.

                 Ben sosyal demokratlık kimliğimi tamamıyla uyguluyorum, herkesin görüşünü alıyorum, fikrini alıyorum tabi bunu da artı parantez açarak şunu söyleyim Belediye sıfatıyla uygulamalarımı yaparken kesinlikle şahıs ayrımı yapmıyorum bu Çayıralan da yaşayan bana oy veren veya vermeyen herkes bu memleketin öz evladıdır. Bana oy vermemiş ola bilir ama ben ona hizmet etmekle mükellefim bu benim asli görevimdir herkese bu bakış açısıyla bakıyorum inşallah faydası olacak karşılığı memleketimize olacak İlçemize olacak.

  İlçe Siyasetçilerini bir olmaya davet eden Codar “Burada amacımız bir olalım herkesle bir olalım memleketimizi düşünelim önceliğimiz memleketimiz olsun buradan da bütün İlçemizdeki yerel siyasetçilerimize özel bir çağrımdır gelin el ele verelim. CHP başarılı oldu AK Parti başarılı oldu mantığından uzaklaşalım hep birlikte başarılı olduk diyelim. Buda istişareyle olur bunu özellikle yerel siyasetçilerimizden hepsinden istiyorum. Bal ve kültür festivaliyle ilgili seneye çok değişik programlarımız var. İki gün yapmayı düşünüyoruz kültür ve eğlence konusunu aynı eşit ağırlıkta yürütmeyi düşünüyoruz. 2020 yılında yapılacak 12'inci bal ve kültür festivali çok sürpriz bir şekilde yapacağımıza inanıyorum” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 95 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 561 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 602528 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.208.132.33
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com