Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI
   
 
02.09.2019 tarihinde eklendi
492 defa okundu
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97’inci Yıl Dönümü Düzenlenen Törenle Kutlandı

                30 Ağustos Zafer Bayramı İlçemizde düzenlenen törenle kutlandı. Hükümet Konağı önünde kutlanan 30 Ağustos Zafer Bayramı saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

                 İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Jandarma Asb.Çvş Emrah Şahiner yaptı.

                 Şahiner yaptığı konuşmada “ Bugün asil Türk milleti ve onun bağrından çıkan kahraman Türk ordusunun en şanlı zaferlerinden biri olan 30 Ağustos zaferinin 97'inci yıl dönümüdür. Bu zafer ulu önder Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde çelikleşmiş bir milli birlik ve beraberlik ruhu içerisinde Dünya'nın en güçlü ordularına karşı elde edilen, Hürriyet ve Bağımsızlık aşkı ile yanan bir milletin sarsılmaz azim ve inancının zaferidir. Bugün bu toprakların gerçek ve sonsuza kadar tek sahibi olan yüce Türk milletinin ve kahraman Türk ordusunun Bağımsızlığı ve Hürriyeti söz konusu olduğunda nasıl şahlandığının tüm Dünyaya gösterildiği, Türk birlik ve beraberliğinin, kudret ve kabiliyetinin nelere muktedir olduğunun tüm Dünyaya gösterildiği ve öğretildiği Balkan harbinin hemen ardından gelen birinci Dünya harbinde; Dört yıl gibi uzun bir zaman Avrupa ve Dünyanın en büyük Devletleri ile savaşarak bitkin düşen bu milletin, uzun bir zaman katlandığı sıkıntıların ve döktüğü kanın bedeli olan tarihte bir benzeri bulunmayan eşsiz bir zaferdir.

                 Türk milletinin mukadderatını belirleyen 30 Ağustos Zaferi Türk ulusu için tarihte bir dönüm noktasıdır. Düşmanları ve onların Ülke içindeki işbirlikçileri tarafından yok edilmeye ve paylaşılmaya karar verilerek toprakları işgal edilmiş ordularının elinden silahları alınıp askerleri terhis edilmiş yıllardır devam eden savaşlarda bütün kaynakları harcanmış ve yetişmiş insan gücünü kaybetmiş bir imparatorluğunun yıkıntılarından, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk bir Milli Devlet ve kahraman bir ordu çıkarmayı başararak 30 Ağustos 1922'de Anadolu'daki yüzlerce yıllık Türk varlığına kastedenleri tarihe gömmüştür.      Bu savaşta Türk ordusu dört beş ayda düşürülemez denilen düşman mevzilerini altı günde çökertmiş, Afyon  İzmir arası dört yüz kilometrelik takip harekatını da on günde gerçekleştirmiştir. Mazisi şan şerefle dolu bir milletin çocukları olarak bu zaferle ne kadar övünsek azdır. Çünkü her evresi ile düşünülmüş, hazırlanmış, yönetilmiş ve zaferlerle sonuçlandırılmış olan bu harekat Türk ordusunun Türk milletinin yüksek kudret ve kahramanlığı tarihte bir daha kanıtlamıştır.

                Büyük Önder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile dava arkadaşlarını ve vatan toprağının bedeli canları ile ödeyen aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyor, kahramanlıklarıyla destanlar yaratmış Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Silahlı Kuvvetler gününün 97'inci yıl dönümü Türk Milletine ve onun bağrından çıkan kahraman ordusuna kutlu olsun” dedi.

                 Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından Kaymakam Bekir Özen makamında tebrikleri kabul etti.           Kaymakam Bekir Özen Tebrikleri kabul ettikten sonra 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle İlçe Protokolüyle birlikte İlçe Jandarma Komutanlığını Ziyaret ettiler. Burada İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından ikramlarda bulunuldu.

BELEDİYE’DEN ALTERNATİF KUTLAMA 

                Zafer Bayramı Kutlamaları kapsamında Çayıralan Belediyesi öncülüğünde Çayıralan CHP ilçe örgütü tarafından alternatif kutlama programı düzenlendi. Programda Cumhuriyet Mahellesindeki Pazaryerinden başlanılıp, ilçe merkezinde yürüyüş düzenlendi.   

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 328 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 437 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 560650 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 34.204.191.0
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com