Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / “GÜNÜMÜZ GENÇLERİNİ ANLAMA SANATI”
   
 
08.09.2019 tarihinde eklendi
233 defa okundu
“GÜNÜMÜZ GENÇLERİNİ ANLAMA SANATI”

                İstanbul Üniversitesi Sosyal hizmetler bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Ömer Miraç YAMAN tarafından İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Konferans Salonunda “ Günümüz Gençlerini Anlama Sanatı ” adlı konferans verildi.

Program, Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı akabinde,

                Doç. Dr. Ömer Miraç YAMAN, “ülkemizdeki gençlik grupları, gençlik dönemi sorunları ve gençleri bekleyen tehlikeler hakkında kendi yaptığı çalışmalardan da alıntılar yaparak tecrübe paylaşımında bulundu.            Evlatlarımızın  Allah'ın emanetleri olduğunu dile getiren Doç. Dr. Yaman, " biz çocukları o kurstan bu kursa koşturuyoruz. Organizatör anne baba olduk. Hâlbuki evlat bir nimettir. Ona şu olsun bu olsun diye dayatma yapamayız. Rabbim yaratmış ve size emanet etmiş. Hikâyesini de o yazmış. İnsanlar olarak büyük bir değişim ve dönüşümden geçiyoruz. Bu dönüşümden ister istemez çocuk, yaşlı, genç herkes etkileniyor ve bir şekilde hayat tarzımız, yaşantımız ve ilişkilerimiz değişiyor. Bu noktada en fazla kırılgan olanlar, değişimin merkezinde bulunan gençlerdir. Dolayısıyla gençlerin değişime ayak uydurması konusunda fazladan bir hassasiyet göstermemizde fayda var. Bu hassasiyeti gösterme konusunda anne ve babaların biraz daha sorumluluk almaları, gençlerin yeteneklerini keşfetmeleri için  onlara ortam hazırlamalı ve destek vermeliyiz.

                Doç Dr. YAMAN, çocuklarımızı (3Y)'ye terk etmeyelim. Yetimlik ( anne babaları olduğu halde yetimliğe), Yalnızlık ( onlarla ilgilenmeyerek yalnızlığa), Yılgınlık ( kendi hallerine bırakarak yılgınlığa terk etmeyelim ifadelerini kullandı.”

                İl Müftülüğü tarafından organize edilen konferansa, Daire amirleri,  İl Müftü yardımcıları, İlçe Müftüleri, şube müdürleri, daire personelleri, din görevlileri, Kur'an kursu öğreticileri ve çok sayı da öğrenci katıldı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 329 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 484 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 523994 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.231.212.98
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com