Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / KÖYLERDE KİLİT PARKE TAŞI YAPIMI TAM HIZLA DEVAM EDİYOR
   
 
15.09.2019 tarihinde eklendi
569 defa okundu
KÖYLERDE KİLİT PARKE TAŞI YAPIMI TAM HIZLA DEVAM EDİYOR

                Köylerde kilit taş döşeme çalışmaları hızla devam ediyor. Kilittaş çalışmalarını beraberinde Ak Parti İlçe Başkanı Şahin Şahiner, Özel İdare Müdürü Nurettin Özdem ve Ak Parti İlçe yönetimden Osman Ekin’le inceleyen Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Abdulbaki Karataş, 2019 yatırım programında 5 köyde kilit taşın olduğunu ve köylerde yapımına devam edildiğini söyledi.

                Curali, Menteşe, Karakışla, Fahralı ve Derekemal Köylerinde toplamda 680 Bin Tl’lik ödenekle Kilit taş için ödenek ayrıldığını dile getiren Abdulbaki Karataş, bu yıl kilit taş işinin anahtar teslimi ihale edildiğini ve Curali ve Derekemal’de  tamamlandığını Fahralı ve Menteşe’de yapımına devam edildiğini, Karakışla’da ise bu hafta içinde yapılacağını söyledi.

                Curali ve Derekemal  Köyü’nde Özel İdaresi tarafından yapılan taşın yapımının tamamlandığını dile getiren İl Genel Meclis Üyesi Abdulbaki Karataş Curali’de 4000 m², Derekemal Köyü’nde 3580 m², Menteşe Köyü’nde 3500 m², Karakışla Köyü’nde 3800 m² ve Fahralı Köyü’nde ise 2800 m²  olmak üzere 2019 yılında toplamda 17860m² kilit taş kaplama programlandığını aktardı. Özel İdare tarafından yapılan kilit taşla birlikte bu  köylerde  vatandaş tarafından da taş alındığını ve muhtarlık tarafından yine vatandaşların desteği ile yapım işininde organize edildiğini dile getiren Karataş kilit taş desteğinde bulunan bütün vatandaşlara teşekkür etti.

2019 YILINDA 3 KÖYE YENİ SU DEPOSU

                Kilit taşın yanı sıra 2019 yılı bütçesinde su deposu bakım onarımları ile yeni depo yapımı da olduğunu dile getiren Karataş, “Günyayla, Külekçi ve Çukurören köylerimizde ekonomik ömrünü tamamlamış depoların yerine yeni depolar yapılmıştır. 3 köyün depo yapımı için ise 420 Bin TL ödenek tahsis edilmiştir” dedi.

                Köydes bütçesi hariç genel bütçeden ilçemize ayrılan 1.426.000 TL ödeneğin büyük bölümünün tamamlandığını belirten Karataş, Güzelyayla, Elçi ve Söbeçimen olmak üzere 3 köyümüze çocuk oyun grubu, Elçi ve Aşağı Yahyasaray köylerimize köy konağı yapım projesine destek, tüm köylerimizin içmesuyu bakım onarımı ve kanalizayson onarımı için 175 Bin TL ödeneğin harcandığını belirtti.

SICAK ASFALT ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ATILACAK

                Geçtiğimiz yıl Yozgat İl Özel İdaresi Yol Şube Müdürlüğü tarafından asfaltın erken sökülmesiyle birlikte sıcak asfalt çalışmasında köylerden tepki aldıklarını dile getiren Karataş, “Muhalefet bu yolu çok güzel kullandı. Yaptıkları yapacakları bir şey yok ancak, Ak Parti tarafından ilk defa uygulanan sıcak asfalt yapımını gölgelemek adına yolun sökümünü ciddi derecede siyasi malzeme yaptılar. Ancak bu yıl buna sebebiyet vermemek adına asfalt ekibinin yapacağı tarih öncesinde bir takvimde yolu sökeceğiz. Hatta geçtiğimiz hafta Yozgat ekibi yine yolu sökmek için başlangıç yapsa da tarafımdan durdurulmuş ve beklemeye bırakılmıştır. Gurbetçilerin de mağduriyet yaşamamaları adına bu yılki sıcak asfalt çalışmamızı Ekim ayına bıraktık ve 1 Milyon 400 Bin Bedelle 2 km sıcak asfaltımızı yapacağız” dedi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 95 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 561 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 602528 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.208.132.33
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com