Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
  Alış : 5,8124 Satış : 5,8228 Alış : 5,3410 Satış : 5,3764 Alış : 3,2994 Satış : 3,3426
  GÜNCEL / GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
   
 
22.09.2019 tarihinde eklendi
222 defa okundu
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

19 Eylül Gaziler Günü Etkinlikleri Kapsamında İlçemizde Anma Programı Düzenlendi

           Çayıralan Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen programa, İlçe Kaymakamı Bekir Özen, Çayıralan Belediye Başkanı Ömer Codar, Garnizon Komutanı Haluk Altan, Siyasi Parti Temsilcileri, daire amirleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

                Program Atatürk Büstüne Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığının çelenklerinin sunulması ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının Okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmasını J.Asb.Çvş Emrah Şahiner yaptı.

                 Şahiner; “Üzerinde yaşadığımız toprakları, aziz milletimize Vatan yapmak uğruna en değerli varlığını ortaya koyarak fedakârlığın zirvesine ulaşan ve bu özverinin nişanını bedeninde gururla taşıyan tüm gazilerimizin gaziler gününü kutluyorum. Milletleri Millet Yapan birçok değer vardır. Bu değerler o milletin harcıdır, mayasıdır, olmazsa olmazıdır. O değerlerle yaşar, o değerler için ölür ve millet olmanın bilincine varır. İşte bu yüce değerlerden bir tanesi de gaziliktir. Dinine, vatanına ve namusuna tecavüz eden düşmanı defetmek için muharebeye katılan ve gazadan sağ dönenlere verilen şerefli sıfatın adıdır gazilik. Anadolu'nun Türk yurdu olmasından bu zamana kadar geçen bin yıllık sürede; Şanla, şerefle, millet olarak halen taşımaya devam ettiğimiz gazilik unvanı, Malazgirt kahramanı sultan Alparslan'la, İstanbul Fatihi Sultan Mehmet Han'la, kurtuluş savaşı kahramanı gazi Mustafa Kemal Atatürk'le ve daha nice kahramanlarla taçlandı ve erişilmez yüreklere ulaştı.                   Ecdadımız “ölürsem şehit, yaşarsam gaziyim” düsturuyla savaşarak canını ortaya koymuş ve bize en büyük miraslardan birisi olarak bu yüce unvanı bırakmışlardır. Bu duygu ve düşüncelerle gazilerimizi anma günü münasebetiyle toplandığımız bu günde şehit ve gazilerimizi anıyor birlik ve beraberliğimizin daha da güçlenerek devam etmesini temenni ediyoruz. Başta gazilik unvanına erişmiş olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle, şükranla hayatta olan gazilerimize ve değerli ailelerine minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

                Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından, Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulu öğrencisi Belinay Çam “Gazilerin gözyaşı” adlı şiirini, Beyza İçöz “Yaşasın Kahraman Gazi” adlı şiirini okudu. Hükümet Konağı toplantı salonunda kutlamaların kabul edilmesinin ardından İlçe Jandarma Komutanlığının Gazi ve Gazi yakınlarının onuruna düzenlediği yemekten sonra program son buldu.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 169 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 786 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 501026 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 34.204.189.171
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com