Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / İNANDIK BARAJINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR
   
 
30.09.2019 tarihinde eklendi
463 defa okundu
İNANDIK BARAJINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Yozgat’ın Hasretle Beklediği İnandık Barajında Çalışmalar Devam Ediyor

                Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü vatandaşımızın en hızlı şekilde memba kalitesinde içme ve kullanma suyuna ulaşması için içme suyu tesisleri, içme suyu havzalarını korumak ve gelecek nesillere sağlıklı şekilde bırakmak adına evsel atıksu arıtma tesisleri inşa etmekte, tarımsal sulamanın en etkin ve verimli şekilde yaygınlaştırılması için sulama yatırımları gerçekleştirmektedir.

                Ayrıca, direkt yada dolaylı gerçekleştirilen HES'lerle 2003 yılında 26 milyar kilovat saat olan hidroelektrik enerji üretim kapasitesini 2019 yılı Haziran ayı itibariyle 99 milyar kilovatsaate yükseltilmiş böylelikle kaynaklar içinde HES'ler 1. sırayı almış ve son 16 yılda 4.856 adet taşkın koruma tesisini tamamlayarak, arazilerimizin ve yerleşim alanlarımızın taşkınlardan en az zararla etkilenmesini sağlamıştır.

                Su kaynaklarının korunması, geliştirilmesi ve yönetilmesinde lider kuruluş olan Devlet Su İşleri bu çerçevede Yozgat'ta yaptığı yatırımlarla ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Yozgat ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

                Bölgede hasretle beklenen İnandık Barajında çalışmaların devam ettiğini belirterek, İnandık barajında depolanacak 31.10 milyon m³ su ile Belkavak, Göçerli, Buruncuk, Arifeoğlu, Süleymanlı ve Sekili'nin bir kısım tarım arazilerinin de içinde bulunduğu toplamda 28 bin 750 dekar zirai arazinin sulanmasını sağlayacağını açıkladı.

Yerköy İnandık Barajı İnşaatı kapsamında memba ve mansap batardo imalatlarının tamamlandığını ve gövde altı sıyırma kazılarının devam ettiğini açıklayan Aydın,' İnandık barajının tamamlanması ile birlikte 2019 yılı birim fiyatları ile istihdam alanı ve milli ekonomiye 15.000.000 TL/yıl katkı sağlanması hedeflendiğini ifade ederek sözlerini tamamladı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 92 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 561 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 602525 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.208.132.33
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com