Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / ÇANDIR BELEDİYE MECLİSİNDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK
   
 
20.10.2019 tarihinde eklendi
583 defa okundu
ÇANDIR BELEDİYE MECLİSİNDEN BARIŞ PINARI HAREKATINA DESTEK

Çandır Belediye Meclisi, Barış Pınarı Harekatına Tam Destek Olunması Gündemiyle Olağan Üstü Toplandı

                Çandır Belediye Meclisi, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye'de devam eden Barış Pınarı Harekatı'na destek vermek için olağanüstü toplantı yaptı.

                 Türk Silahlı Kuvvetlerinin Suriye'nin kuzeyinde sürdürdüğü operasyona destek vermek için Çandır Belediye Başkanlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, Çandır Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün Çandır Belediye Meclisi adına hazırlanan destek bildirisini okudu.

                Başkan Mustafa Ertan Örgün “Kırk yıldan bu yana karanlık bir ideolojiyle on binlerce vatandaşımızın hayatına kast eden Güneydoğu Anadolu Bölgemiz başta olmak üzere Ülkemizin gelişmesini ve Kalkınmasını engelleyen; bebek, çocuk kadın dinlemeden insanlarımızı katleden PKK terör örgütü, yok edilmesi gereken bir cinayet şebekesidir. Devletimiz, güvenlik kuvvetleriyle bölücü terör örgütü PKK'ya karşı yıllardan beri büyük bir mücadele vermektedir. Devletimizin yalnızca terör örgütüne karşı değil, Uluslararası destekçilerine karşı da verdiği büyük mücadele sınırlarımız içinde olduğu kadar sınırlarımız dışında da yürütülmektedir. Teröre karşı milletçe verdiğimiz bu mücadelenin bir diğer ayağını da Barış Pınarı Harekatı oluşturmaktadır. DEAŞ, PKK, PYD, YPG aynıdır.

                 Suriye de sekiz yıldır sürmekte olan iç savaşta tarihin gördüğü en büyük insanlık dramlarından biri yaşanmaktadır. Bu savaşta milyonlarca insan yurtlarından olmuştur. Binlerce insan barbarca katledilmiştir” dedi.                  

                Örgün “İç savaşla birlikte doğan otorite boşluğunda terör örgütleri geniş bir alan bulmuştur. Suriye topraklarının önemli bir bölümü DEAŞ, PYD, YPG gibi terör örgütlerinin eline geçmiştir. PKK'nın Suriye'deki yapılanması olan PYD, YPG Kuzey Suriye de geniş bir alanı kontrol etme imkanı bulmuştur. Bu alan üzerinden Ülkemize saldırılar düzenlenmektedir. Terör örgütüne sağlanan binlerce tır silah ve yoğun dış destekle bir terör koridoru yaratılmaya çalışılmaktadır. Bu terör örgütleri Suriye de yaşanan iç savaşla birlikte ortaya çıkan iktidarsızlıktan faydalanarak kontrol ve otorite imkanı bulmuşlardır. Otoriterlerini yüzbinlerce insanı öldürerek ve milyonlarca insanı yerlerinden ederek sağlayan, en uzun kara sınırımızı sürekli olarak tehdit eden terör örgütleri isimlendirilme, görünüş ve üniformaları açılarından farklılaşsalar da özlerinde aynıdırlar. Birbirinin ikiz kardeşleridirler. Etnik temizlik uygulayan, demografik yapıyı kendi ideolojileri çerçevesinde değiştiren bu zalim örgütlere karşı milli güvenliğimizi sağlamak için uluslararası antlaşmalardan aldığımız yetkiyle Suriye Milli Ordusu ile birlikte Barış Pınarı Harekatı düzenlemiştir. Bu operasyonun amacı bölgemizi teröristlerden temizlemek ve yurtlarından edilmiş Suriyelileri Ülkelerine geri göndermektir. Bölgemizin istikrar, barış ve refahına karşı en büyük tehdit olan DAEŞ, PKK, PYD, YPG terör örgütlerinin bu yıkıcı faaliyetlerini sonlandırmak, yurtlarını zulüm, sürgün, baskı ve katliamla yitirmiş yüzbinlerce Suriyelinin vatanlarına dönüşlerini sağlamak için düzenlenen Barış Pınarı Operasyonu'nu Belediye Meclisleri olarak destekliyor, ordumuza muvaffakiyetler diliyoruz. Belediye Meclislerimiz, kahraman Mehmetçiklerimizin yanındadır” dedi. Bildirgeyi Meclis kararı ile tescillenmesinin ardından toplantı son buldu.   

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 428 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 540 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 612414 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.235.22.210
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com