Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / ÇAYIRALAN’DA ÖĞRETMENLER VE ÖĞRENCİLER İÇİN SEMİNER DÜZENLENDİ
   
 
20.10.2019 tarihinde eklendi
687 defa okundu
ÇAYIRALAN’DA ÖĞRETMENLER VE ÖĞRENCİLER İÇİN SEMİNER DÜZENLENDİ

Yozgat Bozok Üniversitesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr.  Mustafa Büyükata Öğretmen ve Öğrencilere Seminer Verdi

                Çayıralan Şehit İsmail Genç Anadolu Lisesi Müdürlüğünün davetlisi olarak Yozgat Bozok Üniversitesi Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata hem öğrencilere ve öğretmenlere yönelik olarak 17 Ekim 2019 günü ayrı ayrı iki seminer verdi.

                Öğrenciler için "Bilim, Gençlik ve Gelecek" konulu seminerde Prof. Dr. Mustafa Böyükata, bugünkü ileri teknolojinin daha önceki bilimsel çalışmaların bir sonucu olduğundan hareketle, temel bilimlerin ve üretilen bilginin kullanılabilir nitelikte uygulamaya dönüştürülmesinin önemine değindi. Atom ve moleküllerin dünyasından bazı örnekler, nükleer teknolojinin dayandığı araştırmalardan da bahsederek, bilimin niçin erken yaşlarda kavramak gerektiğini anlattı. Gençliğin insan hayatında önemli bir dönem olduğu ve bu sürecin, günümüz teknolojileri, endüstriyel dönüşümleri, yabancı dil ve girişimcilik gibi konularda donanım kazanma yaklaşımlarını fark ettirici bilgiler paylaştı. Geleceğin inşasında emeği olacak kişilerin şimdiki gençler olacağını hatırlatarak bu yönde vizyon ve merak uyandıran bilgiler aktarmaya çalışan Prof. Dr. Böyükata, öğrencilerin sorularına da cevap verdi. Etkileşimli geçen seminere katılan Çayıralan Şehit İsmail Genç Anadolu Lisesi ve Şehit Ali Mehmet Vurel Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin canlı ve aktif katılımlarının toplantının etkisini artırdığı gözlendi.

                Öğretmenlere yönelik düzenlenen "TÜBİTAK BİTO Destek Programlarına Yönelik Proje Hazırlama Teknikleri" konulu seminerde ise TÜBİTAK destek programları hakkında bilgiler verildi. Prof. Dr. Böyükata, öğrencilerin tamamının proje etkinlikleri ile aktif hale getirilebileceğini vurguladı. Proje fikri geliştirme bakımından izlenecek yolları ve öğrenci projelerinde öğretmenlerin proje danışmanlığı rollerini yürütürken bilmeleri gereken incelikleri anlattı. Öğretmenlerin rehberlik becerilerinin yüksekliğinin, deneyimleriyle ilişkili olduğuna değinen Prof. Dr. Böyükata, proje faaliyetlerinin deneyim kazandıran nitelikli faaliyetler olduğunu ifade etti. Eğitim seminerine, proje hazırlama ve yürütme süreçlerini öğrenmeye ilgi duyan farklı okullardan 40 civarında öğretmen katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ ve Şube Müdürü Ahmet Karakaş'ın da iştirak ettiği seminerde katılımcılara katılım belgesi dağıtıldı. 

                Okullarında ilk kez bir profesörün seminer verdiğini ifade eden Şehit İsmail Genç Anadolu Lisesi Müdürü Zekeriya Han, okullarda akademik başarıyı artırma etkinlikleri ve kişisel hayatı yönetebilme etkinlikleri kapsamında öğrencilere yönelik düzenledikleri seminer için davetlerini kırmayıp, kendilerine zaman ayıran Prof. Dr. Mustafa Böyükata'ya teşekkür edip, belge takdim etti.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 408 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 540 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 612394 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.235.22.210
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com