Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI
   
 
20.10.2019 tarihinde eklendi
756 defa okundu
MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

19 Ekim Muhtarlar Günü Düzenlenen Etkinliklerle Kutlandı

                Her yıl kutlanan 19 Ekim Muhtarlar günü bu yılda düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Köy ve mahalle muhtarları 18 Ekim Cuma günü Muhtarlar günü münasebetiyle İlçe Kaymakamlığına, Belediye Başkanlığına, İlçe Jandarma Komutanlığına ve Daire Amirlerine ziyarette bulundular.            Gün boyu devam eden etkinliklerde muhtarlar Merkez Aşağı Camide Cuma namazını kıldıktan sonra birlikte yemek yediler. Yemeğe İlçe Kaymakamı Bekir Özen, Belediye Başkanı Vekili Yahya Şahiner, Konuklar Kasabası Belediye Başkanı Muammer Çetin, Ak Parti İlçe Başkanı Şahin Şahiner, Daire Amirleri, köy ve mahalle muhtarları katıldı.

                Program 19 Ekim Cumartesi günü Hükümet Konağının önünde devam etti. 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Atatürk büstüne çeleng sunumu gerçekleştirildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Çeleng sunumunu muhtarlar adına Saim Külcü ve Hüseyin Alıcıoğlunun eşliğinde Aşağı Tekke Muhtarı Mahmut Yıldız sundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Curali köyü muhtarı Sami Topuz yaptı.    Curali köyü muhtarı Sami topuz “ 19 Ekim 2015 tarih ve 29507 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Başbakanlık Genelgesi doğrultusunda, İlçemizde kutlanacak olan 19 Ekim 2019 “Muhtarlar Günü” anma törenine hepiniz hoş geldiniz. Her şeyden önce Fırat'ın Doğusunda başlayan Barış Pınarı Harekatı’nda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun. Sayın misafirler ve meslektaşlarım, Muhtarlarımız bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmekte, daha anlaşılır bir ifade ile Devlet vatandaş arasında bir köprü vazifesi görmektedir.

                Muhtarlığın 187 yıllık Merkezi, Yerel idareyi temsil eden kurumları arasında toplumsal barışın sağlandığı müesseselerden biri olduğu unutulmamalıdır. Çünkü temsil ettiği gücü Türkiye Cumhuriyeti Mühründen alan bu müessese siyasallaşmamış tek çözüm merkezidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi muhtar, demokrasinin temel taşıdır. Bu günü bizlere “Muhtar Günü” olarak hediye eden başta Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize ve Gazi Meclisimize teşekkürlerimizi sunuyor, Her zaman yanımızda olan Sayın Kaymakamımıza teşekkür eder. Hepinize saygımı sunarım” dedi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmasının yapılmasının ardından tören son buldu.    

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 84 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 185 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 603085 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 3.231.226.13
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com