Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, ÖZLEM VE RAHMETLE ANILDI
   
 
10.11.2019 tarihinde eklendi
535 defa okundu
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK, ÖZLEM VE RAHMETLE ANILDI

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Vefatının  81. Yıl Dönümünde Çayıralan da Özlem Ve Rahmetle Anıldı 

                Türkiye Cumhuriyeti kurucusu, hayatı boyunca vatanı ve milleti için sergilediği göğüs kabartan mücadelelerle ve üstün başarılarda imzası olan Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 81.yıl dönümünde saygıyla anıldı.

                Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anma programının ilki 8 Kasım Cuma günü Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliklerle başladı. Belediye Kültür Merkezinde düzenlenen programa İlçe Kaymakamı Bekir Özen, Belediye Başkanı Ömer Codar, Ak Parti İlçe Başkanı Şahin Şahiner, Daire Amirleri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı. Program Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.

                Günün anlam ve önemini belirten konuşmasını Şehit İsmail Genç Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni Mehmet Yıldız yaptı. Mehmet Yıldız yapmış olduğu konuşmada “ 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan bedenen ayrılışının 81'inci yıl dönümü Evet bedenen bir ayrılış bu zira o idealleriyle, düşünceleriyle ve bize kazandırdıklarıyla 81 yıldır aramızda ve nice 81 yıl aramızda olmaya devam edecek. Atatürk'ü anmak onun çizdiği çağdaş yolda ilerlemek, geleceğin Türkiye'sini ortaya çıkarmak ve genç nesillere bunu ve ideallerini aktarmak konusunda bizlere büyük görevler düşmektedir. Onun çizgisinden sapmadan sürekli gelişen ve yenilenen bir Türkiye ortaya çıkarmak için onun ilkelerini kavramamız bir gerekliliktir. Bu ilkeler doğrultusunda hareket eden vatan sever, dürüst, çalışkan ve hedefleri olan nesiller bizlerin elinde şekil bulacaktır. Atatürk bu vatan için yaptıkları ile her zaman bir rol model olmuştur. O tarihten tozlu sayfalarına hapsedilmeye çalışılan bir toplumu ayağa kaldırmış ve zafere olan inancını millete aşılamıştır. İnsanları hayata bağlayan şey inançlarıdır. İnandığımız ölçüde var oluruz ve inançlarımızı gerçekleştirme çabamız bizi biz yapar. Dolayısıyla geleceği şekillendirmek ve inandığı yolda emin adımlarla yürüyen evlatlar yetiştirmekte bizlerin emeğiyle olacaktır. Eğitimin temelinde de aile vardır. Atatürk'ün çizdiği bu yolda yürüye bilmemiz için toplumun temel çekirdeği olan ailelere ve idealist ebeveyne ihtiyacımız vardır. Bizler vatan evlatlarına sahip çıkarak onlara vatan ve bayrak sevgisini aşılayarak bir bütünün bölünmez parçaları olduğumuzu kavratırsak daha güçlü bir Türkiye olabiliriz. Sevgili öğrenciler Atatürk'ü sevmek demek onun izinde yılmadan yürümek demektir. Mustafa Kemal Atatürk yaşadığı genç nesillere önem vermiştir. Hedefleri olan ve bu hedeflere emin adımlarla yürüyen genç nesiller inşa etmeyi arzulamıştır. Bu noktada hepimize düşen görev onun hedeflediği gelişmiş, çağdaş, ve Türkiye için kurduğu Cumhuriyete sahip çıkarak çalışkan, dürüst, ahlaklı ve vatanını seven bir birey olmaktır. Bu konuda bizim sizlere olan inancımız tamdır. Sözlerime burada son verirken Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün şahsında silah arkadaşları ve bu vatan uğruna canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi sevgi saygı ve minnetle anıyorum” dedi.

                Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılmasının ardından Şehit İsmail Genç Anadolu Lisesi öğrencisi Gülnur Kurt “Mustafa Kemal'i düşünüyorum” adlı şiirini okudu. Şehit İsmail Genç Anadolu Lisesi öğrencileri hazırlamış oldukları “Bir Ömrün Hikayesi” adlı oratoryo ve sinevizyon gösterilerini sundular. Şehit İsmail Genç Anadolu Lisesi Müzik öğretmeni Hazal Demirin yönetiminde öğrencilerden oluşturulan koro, Atatürk'ün sevdiği şarkıları seslendirdiler. Şehit Ali Mehmet Vurel Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri hazırladıkları “Gençliğe Hitabe” adlı oratoryo gösterilerini sergilemelerinin ardından Kültür Merkezindeki program son buldu.

10 KASIM’DA SAYGIYLA  ANILDI

                10 Kasım Pazar günü program Çayıralan Hükümet Konağı önündeki Atatürk anıtı önünde saat 09:00' da Kaymakamlık ve Belediye başkanlığının çelenginin konulmasıyla devam etti. Saatler 09:05'i gösterdiği sırada siren sesleri eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşu ve ardından istiklal marşının okunmasıyla bayraklar yarıya indirildi. Ata'nın ölüm saati olan 09:05'de Emniyet, Jandarma ve Hastane araçları ile birlikte eş zamanlı olarak belediye hoparlörlerinden de siren sesleri yükseldi. Düzenlenen anma programına Çayıralan İlçe Kaymakamı Bekir Özen, Belediye Başkan Vekili Güngör Öztürk, Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, Öğretmenler ve Öğrenciler katıldı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 173 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 377 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 543773 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.232.55.175
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com