Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / AİLE İÇİ ŞİDDET VE KADINA YÖNELİK ŞİDDET
   
 
17.11.2019 tarihinde eklendi
852 defa okundu
AİLE İÇİ ŞİDDET VE KADINA YÖNELİK ŞİDDET

Yozgat İl Jandarma Komutanlığı Çocuk Ve Kadın Suçları Kısım Amirliği Personellerince  öğrencilere Aile İçi Şiddet Ve Kadına Yönelik Şiddet Konulu Seminer Verildi

                Yozgat İl Jandarma ve Çayıralan İlçe Jandarma Komutanlığının iş birliğiyle kız öğrencilerine “Aile içi Şiddet” konulu seminer verildi.Çayıralan Ertuğrul Bey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Konferans salonunda düzenlenen seminere Çayıralan İlçe Jandarma Komutanı Haluk Aktan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bozdağ, Yozgat İl Jandarma Komutanlığı Çocuk ve Kadın Suçları İşlem Astsubayı Sadet Öz ve öğrenciler katıldı.

                Seminerde aile içi şiddet, kadına yönelik şiddet ve cinsel eşitsizlik konularında öğrenciler bilgilendirildi. Seminerde açılış konuşmasını yapan Çayıralan İlçe Jandarma Komutanı Haluk Aktan “Türkiye’de kadınlarımızın kanayan bir yarasıdır Aile içi şiddet. Ben hep söylüyorum çocuklar, bu işin en büyük temeli okumaktır. Ekonomik özgürlüklerinizi elinize alın. Türkiye genelinde mağdur olan elbette erkeklerde var onları da yabana atmayacağım ama daha çok kadınlarımız şiddet görmekte. Çünkü bir çoğunun ekonomik gücü olmadığı için şiddet gördüğü halde çocuklarıma bakayım diye veya aç kalırım diye kocasının, annesinin babasının şiddetine maruz kalıyor. Buna göz yummak zorunda kalıyor çünkü ekonomik özgünlüğü yok dolayısıyla çocuklar önemli bir safhadasınız kendinizi derslere, okumaya verin geri kalan kendiliğinden gelecektir. Örnek verecek olursak bayan Astsubayımız ekonomik özgürlüğünü eline aldığı için kimseye eyvallahı yok ve hiç bir kötü muameleye de maruz kalmıyor. Sevgili Milli Eğitim Müdürümüz sizleri çok önemsiyor, bizler Asker abileriniz ve ablalarınız olarak sizleri çok önemsiyoruz” dedi. Yozgat İl Jandarma Komutanlığı Çocuk ve Kadın Suçları İşlem Astsubayı Sadet Öz öğrencilere Aile içi şiddet, Fiziksel şiddet, Ekonomik Şiddet, Duygusal şiddet, sözlü şiddet, Toplumsal ilişkileri sınırlayıcı şiddet gibi konularda bilgilendirmelerde bulundu. Seminer Sadet öz’ün öğrencilerin sorularını cevaplamasıyla sona erdi.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 83 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 222 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 617968 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.204.55.168
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com