Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / Çandır ve Çayıralan’ın Sorunları Masaya Yatırıldı
   
 
24.11.2019 tarihinde eklendi
1664 defa okundu
Çandır ve Çayıralan’ın Sorunları Masaya Yatırıldı

Çayıralan'ın Ev Sahipliğinde Düzenlenen Muhtarlar Toplantısında Yozgat Vali Yardımcısı İzzet Ercan İlçelerin ve Köylerin Sorunlarını Dinledi

                Çayıralan'ın ev sahipliğini yaptığı muhtarlar toplantısı 21 Kasım Perşembe günü gerçekleşti. Dr. Yusuf Coşan Belediye Kültür Merkezinde düzenlen toplantıda Çayıralan ve Çandır'ın sorunları görüşüldü. Toplantıya Vali Yardımcısı İzzet Ercan başkanlık etti.

                Geçtiğimiz yıl yine belediye kültür merkezinde düzenlenen ve muhtarlarında katıldığı Halk Günü toplantısında iletilen şikayetler tek tek not edilmişti. Bu toplantıda ise not edilen konuların çözüme kavuşup kavuşmadığı, sorunun çözümü gerçekleşmemiş ise sebebi, veya hangi kuruma yeniden iletildiği kurum müdürleri tarafından açıklandı.

                Eğitim, Sağlık, Tarım, Turizm, Asayiş, Köylerin altyapı ve üstyapı sorunları olmak üzere ilgili kurumların il müdürleri tek tek kürsüye çıkarak bir önceki toplantıda iletilen sorunların çözüme kavuşup kavuşmadığı, kavuşmadı ise gerekçesi, veya yanlış kuruma iletilen bir sorun var ise ilgili kuruma yapılan yazışmalar hakkında kurum müdürleri bilgi aktarırken, iletilen sorular hakkında da bilgiler verildi.

                İl Müdürlerinin açıklamalarının ardından Yozgat Vali Yardımcısı İzzet Ercan Çayıralan ve Çandır muhtarlarının tek tek sorunlarını dinledi. İki saat süren toplantının sonunda konuşma yapan Yozgat Vali Yardımcısı İzzet Ercan “Çok verimli bir toplantının geçtiğini düşünüyorum. Artık köylerimiz eski köyler gibi değil. Bütün köylerin baz istasyonları var, internetleri var bütün köylerimiz Şehirde ne varsa ona sahip olma hakkına sahipler.  Şehirdeki gibi içme suyu, elektrik gibi hizmetler olmak zorunda orda ne varsa hepsine sahip olma hakkına da sahipler ve bizde bu hizmetleri sizin ayağınıza getirmek için çalışacağız imkanlarımız dahilinde İl Özel İdaremizin imkanları belli, Kaymakamlığımızın imkanları belli, Devlet Kuruluşlarımızın imkanları belli. Gücümüz yettiği müddetçe, imkanlarımız olduğu müddetçe biz hizmetleri size getirmek için uğraşacağız. Önceliğimiz gençlerimiz, gençlerimiz için yapılması gereken ne varsa hep sizlerle birlikteyiz özellikle Çandır Belediye Başkanın kütüphane konusundaki isteğini Kaymakam beyle görüşelim kütüphaneyi faaliyete geçirelim. Gençlerimizin belki evlerinde ders çalışma imkanları yoktur. Yozgat'ta gençlerimiz saat ona, on bire kadar ders çalışıyorlar sorduğumuz zaman evimizde imkanımız yok diyorlar burada da aynısı olabilir mutlaka o kütüphaneleri açık tutalım, ayakta tutalım. Çandır ve Çayıralan ’dan gelen bütün muhtarlarımıza bütün idarecilerimize, Yozgat'tan buraya gelen kurum amirlerimize saygılarımı sunar, teşekkür ederim” dedi.  Toplantının sona ermesinden sonra Yozgat Vali Yardımcısı İzzet Ercan esnaf ziyaretlerinde bulundu.

                Toplantıya Yozgat Vali Yardımcısı İzzet Ercan, Çayıralan Kaymakamı Bekir Özen, Çandır Kaymakamı Murat Yayabaşı, Çayıralan Belediye Başkanı Vekili Ercan Aktaş, Çandır Belediye Başkanı Ertan Örgün, Konuklar Kasabası Belediye Başkanı Muammer Çetin,   İl ve İlçe Daire Amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, her iki ilçenin İl Genel Meclis Üyeleri, Mahalle, Belde ve Köy Muhtarları ile  vatandaşlar katıldı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 86 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 222 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 617971 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 18.204.55.168
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com