Tr
  .
  Foto Galeri Video Galeri Künye Gizlilik İletişim
  GÜNCEL EKONOMİ EĞİTİM SAĞLIK SİYASET SPOR İLANLAR HABER ARŞİV
           
  GÜNCEL / ORAN KALKINMA AJANSI ARALIK AYI TOPLANTISI İLİMİZDE YAPILDI
   
 
30.12.2019 tarihinde eklendi
453 defa okundu
ORAN KALKINMA AJANSI ARALIK AYI TOPLANTISI İLİMİZDE YAPILDI

Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Aralık Ayı Yönetim Kurulu Toplantısı ilimizde yapıldı.

              Toplantıda konuşan Oran Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Sivas Valisi Salih Ayhan, şu bilgileri verdi;

        Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Kayseri, Sivas ve Yozgat illerimizin endüstriyel, sosyal ve kültürel kalkınmasına ivme katmak amacıyla çalışmalarını sürdürmektedir. Bu bağlamda Ajans tarafından 2010 yılından bugüne kadar 20 mali destek programı, 8 fizibilite-doğrudan faaliyet destek programı, 8 teknik destek programı ve 2 güdümlü proje destek programı yürütülmüştür. Bu programlara toplam 2.704 adet başvuru yapılmış ve 748 proje destek almaya hak kazanmıştır. Destek almaya hak kazanan projelerin başvuru sahipleri ile 275,32 Milyon TL yatırım değerinde destek sözleşmesi imzalanarak Ajans tarafından 141,85 Milyon TL'lik destek sözleşmeye bağlanmıştır. Ayrıca, “Yozgat Modern Hayvan Hastanesi” güdümlü projesi sözleşmesi kasım ayında imzalanmış olup bu projeye Ajans tarafından 9 milyon TL'lik destek verilecektir.”

         “Sivas Kangal Köpeği üretim, Eğitim ve Satış Merkezi” güdümlü projesi ile de 5,5 milyon TL destek verilmesi için çalışmaların devam ettiğini belirten Vali Ayhan, “Bakanlık tarafından fizibilite onaylanmış olup ocak ayında sözleşme imza töreni ile proje başlayacaktır. “ Sivas İnovasyon Merkezi” güdümlü projesi ile de 4,5 milyon TL destek verilecek olup, bu projenin fizibilite görüşmeleri Bakanlık ile devam etmektedir. Bugünkü toplantımız ile yine güdümlü proje olarak belli bir süredir çalışmaları devam eden ve artık sonuna geldiğimiz “ Kayseri Verimlilik Koordinasyon Ofisi” projesinin imzalanması aşamasına geçilecektir. Bu proje için de Ajans tarafından 3 milyon TL civarı bir desteğin verilmesi planlanmaktadır.  Ayrıca 2019 yılı SOGEP- SOSYAL Gelişim Programı- kapsamında Yozgat ilimizden 2 proje, Sivas'tan 1 proje, Kayseri'den de 2 proje destek almaya hak kazanmıştır.” dedi.

        Yozgat ilinden Çekerek Gençlik Hizmetleri Ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından sunulan “Çekerek Kültür Ve Spor Dünyası” isimli proje için 1,4 milyon TL, Boğazlıyan Belediyesi tarafından sunulan “Mutlu Kreş Mutlu Yarın” proje için de 1 milyon TL destek olunacağını kaydeden Vali Ayhan, “Sivas ilinden Sivas İl Özel İdaresi'nin başvuru sahibi olduğu “Sivas Engelli Aktif Yaşam Merkezi Projesi “ için 2.18 milyon TL destek olunacaktır. Kayseri Kansere Karşı Birlikte Derneği(KANKA) tarafından sunulan “Umudunu Kaybetme Hayata Tutun” projesi için 930 bin TL; Kayseri Birleşik Kafkasya Kültür Eğitim Ve Sosyal Yardımlaşma Derneği 'nin projesi olan “Sarıoğlan Ve Pınarbaşı İlçelerinde Kadın Üreticilerin Elinden Geleneksel Peynir Üretim Tesislerinin Kurulması” projesi için de 990 bin TL destek olunacaktır. Böylece toplam 5 proje için SOGEP kapsamında 6.5 milyon TL destek verilmiş olunacaktır. Cazibe merkezleri destekleme programı kapsamında “Sivas Kale Projesi” için 10 milyon TL, “Sanayi Mektebi Şehir ve Kent Müzesi” projesi için de 10 milyon TL destek olunmaktadır. AB projesi kapsamında “ Sivas İŞGEM” projesi için de Ajans öncülüğünde 7,1 milyon Avro destek alınmış ve İŞGEM hizmete açılmış ve tam dolulukla faaliyetlerini sürdürmektedir. Tüm bu destekler ile Ajansımız Bölge illerimizin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla 230 milyon TL'den fazla bir meblağı destek olarak vermiş olacaktır. 19 Eylül tarihi itibarı ile de 2019 yılı Mali Destek Programı olarak “Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi” ilan edilmiştir. Programa Kayseri'den 27, Sivas'tan 27 ve Yozgat'tan 18 başvuru, toplam 72 başvuru alınmıştır. 1-2 ay içinde bu programda destek almaya hak kazanan projelerin de belirlenmesi beklenmektedir. Ajansımızın çalışmalarının Bölge illerimiz ve ülkemiz adına hayırlı olmasını temenni ederim.” ifadelerini kullandı.

 
 
 
ÇOK OKUNANLAR  
 
 
SİTE ANKET  
 
İLANLAR  
 
 
REKLAM ALANI  
 
 
HAVA TAHMİN  
YOZGAT İLİ HAVA DURUMU
YOZGATYOZGAT
 
LİNKLER  
 
 
SİTE SAYAÇ  
 
Bu gün sitemizi : 21 kişi ziyaret etti
Dün sitemizi : 139 kişi ziyaret etti
Toplamda sitemizi : 626591 kişi ziyaret etti
İp Numaranız : 54.237.183.249
Sitemizde toplam kez gezinti yaptınız
   
 
 

ÇAYIRALAN HABER
Çayıralan Haber Gazetesi © Tüm Hakları Saklıdır
Tasarım : ayhan-v@hotmail.com